Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5371
  • Euro 10.1267
  • GR ALTIN 495.88
  • ÇEYREK 802.86

İsrail, Türkiye'ye yeni rol biçti

Türkiye-İsrail normalleşmesinin ardından Siyonist İsrail Türkiye'ye yeni rol biçti. İsrail Türkiye'den Hamas konusunda istekte bulundu.

İsrail, Türkiye'ye yeni rol biçti
  • 18 Temmuz 2021, Pazar 13:59

Trump'ın Filistinlileri hiçe sayan skandal Kudüs kararının ardından Siyonist İsrail'le ilişkileri tamamen durduran Cumhurbaşkanı Erdoğan yönetimindeki Ak Parti hükümeti, Joe Biden'in  ABD başkanlığına oturmasıyla yönünü yeniden Siyonist İsrail'e çevirdi.

ERDOĞAN-HERZOG GÖRÜŞMESİNİN PERDE ARKASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 7 Temmuz'da Siyonist İsrail'in başına geçen Isaac Herzog'la gerçekleştirdiği 40 dakikalık telefon görüşmesinin ardından Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik Türkiye-İsrail normalleşmesini doğruladı.

40 dakikalık Erdoğan-Herzog görüşmesi sonrasında Siyonist İsrail medyası Türkiye'nin İsrail'e büyükelçi atamak istediğini yazarken bugün yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

"TÜRKİYE FİLİSTİN'E İHANETE ORTAK OLDU"

Aralık 2020'de Cuma namazı çıkışında "İsrail’le münasebetimiz devam ediyor. Gönlümüz, onlarla münasebetlerimizi iyi noktaya getirelim, arzu ederdi.” sözleriyle Siyonistle normalleşmenin ilk sinyalini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin davasına ihanet eden Mısır, Ürdün, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Sudan, Fas'ın ardından Siyonist İsrail'le normalleşmeye başlayan 8. ülke olmuştu.

Gazze'de yapılan katliamın ardından İsrail için 'terör devleti' ifadesini kullanan Erdoğan, Herzog ile görüşmesi sonrasında "İsrail ile temas ve diyaloğun sürmesine büyük önem veriyoruz" sözlerini sarf etti.

SİYONİST İSRAİL TÜRKİYE'YE YENİ ROL BİÇTİ

Al-Araby al-Jadeed gazetesinin Erdoğan-Herzog görüşmesinin ardından ortaya attı iddialara göre Siyonist Tel Aviv yönetiminin Gazze olayları sonrasında gündeme gelen İsrail-Hamas arasındaki esir takası görüşmelerine Türkiye'nin de arabuluculuk etmesini istedi.

İddialara göre Siyonist İsrail yönetimi Hamas'ın elinde olan 4 Yahudi esir için baskı yapmayan Kahire yönetimine sitem etti.

Habere göre, Kahire'deki üst düzey yetkililer, Mısırlı arabuluculuk ekibinin Hamas'a İsrail ile esir takası konusunda baskı yapmaması nedeniyle İsrail'i hayal kırıklığına uğrattığını söyledi. Mısır'ın başarısızlığının ardından gazetenin iddialarına göre Siyonist İsrail ile normalleşmeyle birlikte Türkiye'den bu konuda aracı olmasını istedi.

TÜRK YETKİLİ DOĞRULADI

Al-Araby al-Jadeed gazetesinin iddialarını Siyonist İsrail medyası Israel Hayom'a konuşan ve ismini gizli tutan bir Türk yetkili doğruladı. Yetkili, "Türkiye İsrail ile Hamas arasındaki esir takası konusunda rol üstlenmek için bir süredir çalışıyor" dedi.

Siyonist medyaya konuşan Türk yetkilinin sözleri Türkiye-İsrail arasındaki normalleşme konusunda yeni skandal olarak kayda geçti.

Öte yandan Hamas lideri İsmail Heniyye Ocak ayında Türkiye-İsrail normalleşmesine yönelik haberlerin ardından  "Normalleşmeyin mücadele edin!" çağrısı yapmıştı. Diğer yandan Darbeci Sisi yönetiminden kaçarak Türkiye'ye sığınan İhvan-ı Müslimin (Müslüman Kardeşler) hareketine bağlı Al Sharq, Mekameleen TV ve Watan adlı üç kanaldan Ankara'nın eleştirilerini yumuşatmasını istemesinin ardından Siyonist İsrail medyası Hamas'ın da susturabileceğini öne sürmüştü.

Kaynak: Milligazete

Etiketler: İsrail Türkiye

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık