Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.262
  • Euro 10.7921
  • GR ALTIN 526.39
  • ÇEYREK 863.21

İran Türkiye'nin Suriye'de YPG'ye karşı başlatacağı harekata karşı çıktı

İran Dışişleri'nden yapılan açıklamada "Türkiye'nin Suriye'de herhangi bir operasyonuna karşıyız" denildi.

İran Türkiye'nin Suriye'de YPG'ye karşı başlatacağı harekata karşı çıktı
  • 08 Ekim 2019, Salı 13:01

İran Dışişleri Bakanlığı bir bildiri yayımlayarak, Türkiye’nin Suriye topraklarına yönelik her türlü muhtemel askeri operasyonuna karşı çıktı.

FHA'da yer alan habere göre; Dışişleri Bakanlığı bir bildiri yayımlayarak, Amerika’nın Suriye topraklarının işgaline son verme ve Amerikalı terörist askeri çekme işini bundan çok daha önce yapması gerektiğini vurguladı.

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı bildiride, TSK’nın Suriye topraklarına girme ihtimalini kaygı verici olarak değerlendirdi.

Dışişleri Bakanlığı bildiride, TSK’nın Suriye’ye girmesi geniş maddi ve insan hasara yol açacağını ve buna göre İran İslam Cumhuriyeti her türlü muhtemel askeri operasyona karşı olduğunu vurguladı.

Bildiride İran İslam Cumhuriyeti, Türkiye ve Suriye yetkilileri arasında mevcut kaygıları barışçıl yollarda gidermek üzere acil temas kurulması için hazır olduğunu belirtildi.

Bildiride ayrıca, Suriye’nın milli egemenliği ve toprak bütünlüğüne saygı ve ayrıca Adana mutabakatı müzakerelerin gerçekleşmesi için uygun temeller olduğu vurgulandı.

Etiketler: iran suriye

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık