Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4016
  • Euro 10.1767
  • GR ALTIN 503.69
  • ÇEYREK 826.35

İran müdahale mi edecek? Karabağ sınırına onlarca tank yığdılar!..

Terör uzmanı Abdullah Ağar, İran'ın Karabağ sınırına yaptığı yığınağa dikkat çekti. 50 tane tankın bölgeye sevk edildiğine dair görüntüleri Twitter hesabından paylaşan Ağar, konvoyda yer alan Chieftain AVLB tipi Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü'ne dikkat çekerek "İran neyi geçmeye, neye hazırlık yapıyor?" diye sordu.

İran müdahale mi edecek? Karabağ sınırına onlarca tank yığdılar!..
  • 05 Kasım 2020, Perşembe 23:42

Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'daki haklı mücadelesi devam ederken Abdullah Ağar, İran'ın Karabağ sınırına yaptığı sevkiyata dikkat çekti.

Ağar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İran'ın Karabağ sınırına çok sayıda tank ve askeri mühimmat sevk ettiği görüntülere yer verdi.

Ağar'ın yayınladığı görüntüde İran'ın 50'den fazla FV-4030-1 ana muharebe tankı ve M113 ZPT'yi bölgeye gönderdiği görülüyor.

Yeniçağ'da yer alan habere göre; Uzayıp giden askeri sevkiyatta Chieftain AVLB tipi Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü ise dikkat çekiyor.

Abdullah Ağar, İran'ın hücum köprüsünü Karabağ ile sınırı ayıran Aras Nehri'ni geçmek için mi taşıdığına vurgu yaptı.

Ağar, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"İran Ordusunun Karabağ sınırına yaptığı yığınaktan. 50'den fazla FV-4030-1 ana muharebe tankı ve M113 ZPT var. Bu anlaşılabilir. Ama “Seyyar Yüzücü Hücum Köprüsü-Chieftain AVLB” ÇOK DİKKAT ÇEKİCİ. İran neyi geçmeye, neye hazırlık yapıyor? Önünde ARAS’tan başka NE VAR?"

Etiketler: iran Abdullah Ağar

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık