Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.112
  • Euro 9.7142
  • GR ALTIN 455.55
  • ÇEYREK 746.55

Irak ordusu mevzi mi güçlendiriyor?

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde başta PKK terör örgütü olmak üzere gerçekleştirdiği askeri operasyonlara karşı Irak ordusunun mevzi güçlendirmesine gittiği iddia edildi.

Irak ordusu mevzi mi güçlendiriyor?
  • 04 Temmuz 2020, Cumartesi 21:26

Türkiye ordusunun Irak’ın kuzeyinde PKK’ye karşı düzenlediği operasyonlar sürerken, Irak askeri birliklerinin, Türkiye sınırındaki mevzilerini güçlendirdiği öne sürüldü.

Associated Press haber ajansının, Iraklı yetkililere atıfta bulunarak verdiği haberinde son iki haftadır PKK’ye yönelik hava operasyonlarını artıran ve bölgeye komando sevkıyatı yapan Türk birliklerinin Irak sınırından daha fazla içeri girmesini engellemek için bu adımın atıldığını bildirdi.

Türk ordusunun Irak sınırları içinde PKK ile mücadele kapsamında en az 12 karakol oluşturduğu kaydedilen haberde, Türk savaş uçaklarının hava saldırılarında 6 Iraklı sivilin hayatını kaybettiği yolundaki suçlamalara yer verildi.

Haberde Türk birliklerinin karakollarının sınırın 15 ve 9 kilometre içindeki Zaho ve Dohuk kasabaları etrafından olduğu bildirildi.

Irak birliklerinin, 245 kilometre uzunluğundaki sınırın korunması ve sivillerin korunması amacıyla iki karakol oluşturduğunu duyurdu.

Mehmetçik PKK'lı teröristlerin inlerini başlarına yıktı! Mehmetçik PKK'lı teröristlerin inlerini başlarına yıktı!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık