Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5033
  • Euro 10.1258
  • GR ALTIN 498.97
  • ÇEYREK 818.74

'İntiharlar, işsizlik, siyasi ve ekonomik bozukluk nedeniyle artıyor!'

Kayseri Melikgazi Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Ümit Yasin Tunçbilek, artan intihar olaylarına dikkat çekti.

'İntiharlar, işsizlik, siyasi ve ekonomik bozukluk nedeniyle artıyor!'
  • 30 Mayıs 2021, Pazar 22:55

İYİ Parti Melikgazi Belediye Meclis Üyesi Ümit Yasin Tunçbilek, 'İntiharlar son bulsun' çağrısı yaptı.

Melikgazi Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Ümit Yasin Tunçbilek açıklaması şu şekilde:

Türkiye İstatistik Kurumu’nun yaptığı araştırmaya göre ülkemiz de intihar vakaları her gün artış gösteriyor ve her geçen gün bu sayılar artıyor.

2019 yılında Kayseri’de 54 vaka ile ortalamanın üzerinde olan ilimizde vakalar artmaya devam ediyor bu durum ilimizde böyle iken ülkemizin geneline bakıldığında tablo çok korkunç bir hal alıyor son iki ayda 95’den fazla kişi intiharı seçerek hayatlarına son verdiler.

Bu yolu seçenlerin yaş ortalaması 25-29 yaş aralığında ki üniversite mezunu gençlerimiz bu yolu seçmelerinde ki en büyük sebep ise pandemi şartlarından dolayı ağırlaşan işsizlik ve ülkenin bulunduğu siyasi ve ekonomik bozukluktur. Üniversiteyi bitiren gençlerimiz iş arıyor bulamıyor iş kuran gençlerimiz ise desteksiz kapanmadan dolayı bu yolu seçiyor hatırlarsanız Mersin’in Mut ilçesinde kokoreççilik yapan 48 yaşındaki Murat Gümüş, sosyal medya hesabından “Kaç gündür siftah etmeden dükkan kapatıyorum” paylaşımı yaptıktan sonra intihar etti.

İzmir’in Buca ilçesinde uzun yıllardır kahvehane işletmecisi olan 50 yaşındaki Erdal Şenözpak ekonomik sıkıntıları nedeniyle yaşamına son verdi. Ailesine daha fazla mahcup ve yük olmak istemediğinden dolayı bu yolu seçiyor. Meclise verilen intihar vakaları araştırılsın önergesine ise AKP ve MHP tarafından red oyu verilir araştırılma reddedildi.

Antidepresan kullanım sayısında ise çok ciddi bir artış söz konusu 2020’de 49.8 milyon kutu olan ilaç 2021’in ilk 2 ayında 54.6 milyona çıkmıştır.

Ülkemizde hal böyle iken ilimiz Kayseri’de de durumlar çok kötü geçtiğimiz günlerde asri mezarlıkta intihar girişimi oldu kendisini ağır yaraladı 21 yaşında bir gencimiz kendini ağaca asarak yaşamına son verdi.

Bu intiharların sebepleri arasında en büyük pay yoksulluk çoğu gençlerimiz iş bulamıyor ve bu yola baş vuruyor ve bu devlet yetkililerinin dikkatini hiç çekmiyor olsa ki araştırma önergesine red oyu verebiliyorlar.

İntihar vakaları her gün kat kat artarken Taksim Camii açılısında sokakların 25 ton gül suyu ile yıkanması kadar dikkat çekmedi..

Mersin'de siftah yapamayan esnaf intihar etti! Mersin'de siftah yapamayan esnaf intihar etti!

Geçim sıkıntısı çeken vatandaş kendisini kamyona asarak intihar etti! Geçim sıkıntısı çeken vatandaş kendisini kamyona asarak intihar etti!

İstanbul'da yine siyanürlü intihar: Biri çocuk 3 kişinin cesedi bulundu İstanbul'da yine siyanürlü intihar: Biri çocuk 3 kişinin cesedi bulundu


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık