Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.4991
  • Euro 11.0603
  • GR ALTIN 548.82
  • ÇEYREK 900.49

İngiliz bankası TSB 5 milyon müşterisinin kripto para borsalarına para gönderimini yasaklayacak!

İngiliz bankası TSB, 5 milyon müşterisinin kripto borsalara para gönderimini yasaklamayı planlıyor. Yasağa neden olarak ise 849 müşterisinin bir ay içerisinde dolandırılması olarak öne sürüldü.

İngiliz bankası TSB 5 milyon müşterisinin kripto para borsalarına para gönderimini yasaklayacak!
  • 21 Haziran 2021, Pazartesi 13:14

Kripto para piyasalarında düşüş dalgası sürerken yeni gelişmeler de ortaya çıkmaya başladı.

Türkiye'de Thodex, VeBitcoin gibi dolandırıcılık yaptığı tespit edilen kripto para borsalarının yanında global kripto para borsalarında da İngiliz TSB şüpheli işlemler tespit etti.

İngiltere'de bulunan TSB, 5 milyon müşterisinin kripto para borsalarına para gönderimini yasaklamaya hazırlanıyor.

849 KİŞİ DOLANDIRILDI

Dev banka TSB'nin yaptığı araştırmalar sonucunda 14 Mart-15 Nisan tarihleri arasında 849 müşteri sahte cüzdanlar üzerinden dolandırıldı.

İşlemlerin bir çoğu ise Cayman Adaları'nda kayıtlı olan Binance üzerinden gerçekleştirildiği tespit edildi.

Zayıf güvenlik kontrolleri nedeniyle de Binance üzerinde araştırmalar sıkılaştırıldı.TSB tarafından Binance ile irtibat kurulmaya çalışılsa da sonuçsuz kaldı.Kripto para borsası Kraken'e de para gönderiminin yasaklanacağı duyuruldu.

HIZLI ZENGİN OLMA HAYALİ

İngiltere'de hızlı zengin olmaya yönelik yapılan reklamlar nedeniyle dolandırıcıların sayısında artış yaşandı.

Geçen yıl bankacılık sistemi üzerinden 135.1 milyon sterlin dolandırılan İngilizler dolandırıcıların elinden kurtulamıyorlar.

BINANCE İNKAR ETTİ

TSB'nin iletişim kuramadığı Binance tarafında ise sözcü bir açıklamada bulundu.Binance Sözcüsü "Binance kullanıcılarını dolandırıcılıktan koruma konusunda çok ciddi. Bu iddialardan haberdar olduğumuzda harekete geçiyor ve kolluk kuvvetleriyle çalışıyoruz. Bu konuda mükemmel sicilimiz var" dedi.Kraken Küresel Uyumluluk Başkanı Steven Christie ise "Kraken'in dolandırıcılık olaylarına ilişkin yardım çağrılarına yanıt vermediği iddiasını kategorik olarak reddediyoruz. Kraken 2020 yılında kolluk kuvvetlerinden gelen 1000'den fazla farklı talebe yanıt verdi" açıklamasında bulundu.

Kaynak: Günboyu
Etiketler: TSB bitcoin

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık