Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6619
  • Euro 10.1829
  • GR ALTIN 491.29
  • ÇEYREK 806.47

İmamoğlu'ndan ulaşıma zam açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da ulaşıma yapılan yüzde 35 'lik zamla ilgili şöyle konuştu: "Vatandaşımızın zamma tepki göstermesi kadar doğal bir şey yok. Bütün maliyetlerle ilgili bizim yaptığımız zammın en az 2 katı bir artışla mücadele ediyoruz. İnanın o maliyetlerin çok altında bir zam yaptık diyebilirim."

İmamoğlu'ndan ulaşıma zam açıklaması
  • 08 Şubat 2020, Cumartesi 23:13

İstanbul Bakırköy’de 7. Uluslararası CNR Kitap Fuarı’nın açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplu taşımaya yapılan yüzde 35’lik zamla ilgili olarak “Türkiye’deki bu zam fırtınasına bizim dayanma şansımız yoktu” dedi.

“Vatandaşımızın zamma tepki göstermesi kadar doğal bir şey yok” diyen İmamoğlu şunları söyledi: “Ekrem İmamoğlu, “3 yıldır, 2017’nin Mayıs ayından beri zam yapmayan bir İstanbul ulaşımı var. Otobüslerimiz 3 yıldır zam yapmıyor ama Türkiye’deki bu zam fırtınasına bizim dayanma şansımız yok. Yakıt zammını, o tarihten bu tarihe vatandaşlarımız biliyor. Bütün maliyetlerle ilgili bizim yaptığımız zammın en az 2 katı bir artışla mücadele ediyoruz. Bizim şu an yaptığımız, hizmetimizi sürdürebilme çabası ama vatandaşımızın yanında olma konusundaki çabamızdan ötürü de inanın o maliyetlerin çok altında bir zam yaptık diyebilirim. Bugünkü ekonomik koşullarda vatandaşımız haklı. Elbette ben trajikomik ifadelerde bulunan bazı siyasilere de gülümsüyorum. Sanki Ekrem İmamoğlu’nun zam yaptığı bir husus tek gündem.”

Etiketler: ekrem imamoğlu

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık