Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2613
  • Euro 10.7588
  • GR ALTIN 527.18
  • ÇEYREK 864.56

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a yanıt

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tayyip Erdoğan’ın Kanal İstanbul ile ilgili kendisine yönelik “Sen otur işine bak” sözlerine yanıt verdi. İmamoğlu, “Ben burada oturarak, çalışmayarak, iş üretmeyerek belediye başkanlığı yapmak için seçilmedim” dedi.

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a yanıt
  • 13 Aralık 2019, Cuma 18:02

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane'deki İBB Başkanlık binasındaki odasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Kanal İstanbul projesine karşı eleştirileri nedeniyle kendisine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yanıt veren İmamoğlu, “Ben burada oturarak, çalışmayarak, iş üretmeyerek belediye başkanlığı yapmak için seçilmedim” karşılığını verdi.

OTURMAK İÇİN SEÇİLMEDİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, “Sen otur işine bak” sözlerine yanıt veren İmamoğlu şunları söyledi:

Uzun zaman geçti Sayın Cumhurbaşkanının belediye başkanlığından bu yana. Belediye kanununun 18. maddesi belediye başkanı belediye teşkilatının, beldenin ve belediyenin haklarını, menfaatlerine korur diye izahta bulunur. Dolayısıyla oturarak iş yapan hangi belediye başkanlarıyla çalıştı onu bilmiyorum. Öyle bir geleneği mi oluştu, onu da bilmiyorum İstanbulla ilgili ama ben burada oturarak, çalışmayarak, iş üretmeyerek belediye başkanlığı yapmak için seçilmedim.

Ben toplumun menfaatlerini ve haklarını korumak için belediye başkanı seçildim. ‘Sen otur, işine bak' cümlesinin bir başka açılımı en iyisini ben bilirim demektir bunun karşılığı. Bence en iyisini 16 milyon bilir. Ben bu anlamda süreci sonuna kadar takip edeceğim. Toplumun menfaati için çalışacağım. Ve bu süreçle ilgili 16 milyon insanın en son noktasına kadar bilgileri elde etmesini sağlayacağım.

PİŞMAN OLACAKLARI PROJELERE 'EVET DEMEYECEĞİZ'

Bu gibi önemli konuları çok sesli bir şekilde toplumun önünde dile getireceklerini belirten İmamoğlu, “Toplumun kararını, toplumun menfaatini yine toplumla ortak akılla vereceğiz. Bütün bunları yapmamızın sebebi aslında yaşadığımız seçimin bize verdiği en değerli kısmı susmamak, konuşmak. Herkes konuşacak. Ben de onların temsilcisi olarak her zaman konuşacağım. Buna alışmak istemeyen kim varsa bu sürece alışsa iyi olur. Daha fazla sesimiz çıkacak” diye konuştu.

Erdoğan'ın “Dünyada büyük sükse yaratacak” yorumuna ise “Biz, birileri sükse yapsın diye İstanbul halkına ihanet edecek, yarın pişman olacakları hiçbir projeye, ‘Evet' demeyeceğiz” yanıtını verdi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık