Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5114
  • Euro 10.0319
  • GR ALTIN 480.07
  • ÇEYREK 787.41

İmamoğlu'na Limon kumpasında yeni gelişme!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Mersin’de limonları çiftçilerden değil ‘yandaş stokçulardan’ aldığı algısı yaratmak için yapılmaya çalışılan kurgu haberi kimlerin yaptığı öğrenildi.

İmamoğlu'na Limon kumpasında yeni gelişme!
  • 25 Nisan 2020, Cumartesi 15:44

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Şen’in haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Mersin’den limon alarak vatandaşlara ücretsiz dağıtacağını açıklamasının ardından yapıldığı ortaya çıkan kurgu haberi kimlerin yaptığı ortaya çıktı.

Sosyal medyada büyük tepki çeken görüntülerdeki kameramanın AKP’ye yakınlığı ile bilindiği çiftçinin ise bir mobilya mağazasında müdürlük yaptığı ve 2014 yılında AKP ilçe yönetiminde görev yaptığı öğrenildi.

FOTOĞRAFLARI ÇIKTI

Sosyal medyadan yayınlanan kumpas görüntüsünde üretici olarak gösterilerek ‘Yandaş' vurgusu yapması istenen kişinin bir mobilya mağazasının müdürlüğünü yapan ve geçmiş yıllarda AKP ilçe yönetiminde görev üstlenen Ömer Tuncel olduğu belirlendi.

Tuncel’in kişisel sosyal medya hesabında AKP’yi destekleyen çok sayıda paylaşım yaptığı görüldü. Kameraman Mahmut Dölek de AKP’ye yakınlığı ile biliniyor.

Dölek'in de, AKP Erdemli İlçe merkezinde çektirdiği fotoğrafları da sosyal medya hesaplarında yer alırken, AKP Mersin Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyon Başkanı Lütfi Elvan ile fotoğrafını sosyal medya hesabında paylaştığı belirlendi.

Dölek ile Tuncel'in görüntüsünü kimin çektiği ise büyük merak konusu oldu.

“AÇIKLAMA YAPACAĞIM”

Öte yandan Mahmut Dölek, kendisine telefonla ulaşan Sözcü muhabirine, olayla ilgili gün içinde açıklama yapacağını söyledi. Dölek, kendisini ve üretici rolündeki Ömer Tuncel'in görüntüsünü kimin çektiğini ve AKP'ye üye olup olmadığı konusunda açıklamada yapmaktan kaçındı. Ancak, gün içinde konu ile ilgili açıklama yapacağını dile getirdi.

İBB SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

İBB Sözcüsü Murat Ongun, görüntülerle ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün sosyal medyaya yansıyan yeni bir organize kötülük girişimi daha oldu. Mersin’de M.D. isimli yerel gazeteci bu videoyu çektiğini avukatlarımıza doğruladı. Kendisi ve diğer ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır” dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık