Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.7705
  • Euro 11.3932
  • GR ALTIN 564.45
  • ÇEYREK 926.27

İmamdan Atatürk hakkında rezil sözler!

Yalova'da cami imamı Ömer Tokar'ın Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği iddia edildi. CHP'li Belediye Başkanı Kamil Yaman Tokar hakkında şikayette bulundu.

İmamdan Atatürk hakkında rezil sözler!
  • 29 Mayıs 2021, Cumartesi 14:45

Yalova'nın Çınarcık İlçesine bağlı Koru Beldesinin Atakent Mahallesinde cami imamı Ömer Tokar'ın Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği iddia edildi.

CHP'li Belediye Başkanı Kamil Yaman, cami imamını müftülüğe şikayet etti. Yaman verdiği dilekçede Ömer Tokar'ı Atatürk'e put ve yolundan gidenlere putperest dediğini kaydederek şu talepte bulundu: "İvedi olarak bahsi geçen görevden alınmasını ve hakkında gerekli idari soruşturma talep etmekteyiz."

"EN BÜYÜK PUTA TOKMAĞI VURDUK"

Konuyla ilgili Odatv'ye konuşan Yaman, il müftülüğünü yazılı şikayette bulunduklarını ama henüz savcılığa vermediklerini belirtti. "Memurlardan oluşan ekipler var kaymakam tarafından atanmış. Covid 19 önlemleri kapsamında yapılan denetim sırasında bir parkın kenarında bu olay gerçekleşiyor. Hoca, Hz. İbrahim'den giriyor Atatürk'e bağlıyor. "En büyük puta tokmağı vurduk" diyor. Bizim zabıta elemanımız da "kim bu put?" diyor. O da "Atatürk" diyor, izinden gidenlere de putperest diyor."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık