Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4763
  • Euro 9.0729
  • GR ALTIN 442.45
  • ÇEYREK 726.2

'İmam hatipliler' araştırmasında çarpıcı sonuçlar!

Ensar Vakfı’na bağlı Değerler Eğitimi Merkezi’nce paylaşılan araştırmada, öğrencilerin İHL’leri tercih etme nedenleri, İHL’lerden beklentileri ve memnuniyet düzeyleri ile ilgili bulgulara yer verildi.

'İmam hatipliler' araştırmasında çarpıcı sonuçlar!
  • 15 Ağustos 2020, Cumartesi 16:28

Ensar Vakfı’na bağlı Değerler Eğitimi Merkezi’nce paylaşılan bir araştırmaya göre, imam hatip liselilerin yüzde 73'ü "Bugün yeniden imam hatip'e gelmezdim" diyor.

Yüzde 68'i imam hatip lisesinden okumaktan memnun olmadığını veya kararsızlık yaşadığını belirtirken; ailesinin isteğiyle imam hatip seçenlerin oranı yüzde 51, puanı başka liselere yetmediği için imam hatipe gidenlerin oranı yüzde 44.

BirGün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, Ensar Vakfı’na bağlı Değerler Eğitimi Merkezi’nce paylaşılan araştırmada, öğrencilerin İHL’leri tercih etme nedenleri, İHL’lerden beklentileri ve memnuniyet düzeyleri ile ilgili bulgulara yer verildi.

Araştırma kapsamında iki farklı grup ile görüşüldü. Buna göre, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Tokat Anadolu İHL’ye kayıtlı 254 öğrenci ve Türkiye’deki imam hatip lisesi mezunları arasından seçilen 158 kişi, araştırma çerçevesinde sorulan sorulara yanıt verdi.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık