Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6275
  • Euro 10.334
  • GR ALTIN 501.41
  • ÇEYREK 822.61

İlk yerli Korona aşısı denendi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İzmir'de meydana gelen depremde yaralanan vatandaşlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Koca yerli korona virüs aşısının Erciyes Üniversitesi'nde ilk kez insan üzerinde denendiğini de açıkladı.

İlk yerli Korona aşısı denendi!
  • 05 Kasım 2020, Perşembe 23:49

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir depreminde yaralı kurtulan Elif Perinçek ve Ayda Gezgin'le ilgili açıklamalarda bulundu.

Yerli korona virüs aşısıyla ilgili de açıklama yapan Bakan Koca, ''Faz1 dediğimiz insan uygulamaları bugün itibariyle ilk insan uygulaması Erciyes Üniversitemizde başladı. Bugün Türkiye'de yerli aşımızın insanlara uygulanması başlamış oldu'' dedi.

Bakan Koca, şunları söyledi:
"Şu an hastanelerimizde tedavi altında olan 36 vatandaşımız var, 999 vatandaşımız taburcu edildi. Yoğun bakımlarımızda ise 7 hastamızın tedavisi devam ediyor, bu 7 hastamızın 5'inin durumu biraz daha ciddiyetini koruyor.

Bu arada ziyaret ettiğim tedavisi devam eden hastalarımız oldu.
Sayın hocalarımızla birlikte ziyarette bulunduk. Ve hepimizin merak ettiği geç dönemde kurtarılan vatandaşlarımız oldu biliyorsunuz.
Ayda bebeğimizi ziyaret ettim, yoğun bakımda. Genel durumunun iyi olduğunu, bugün veya yarın servise çıkarılabileceğini söyleyebilirim.
Elif serviste, kardeşleriyle birlikte tedavisi devam ediyor. Elif bebeğimizin de genel durumu iyi. Herhangi bir sorunu yok.
Ablaları, ikizler; onlarla da muhabbet ettik. Yoğun bakımda daha önce ziyaret etmiştik.

HASTANELERDE SIKINTI VAR MI?

Buca Devlet Hastanesi'ni ziyaret etmiştim, şu an serviste hasta takibi yapılamamakta. Biz erken dönemde özellikle acil durum hastanesi konusunda bütün müdahalelerin yapılabileceği yine Buca'da bahçesinde yapılmak üzere hastane inşaatına başlamış olacağız.

Kısa süre içinde hızla bitirilme çabası içinde olacağımızı da özellikle ifade etmek istiyorum.

İdil kızımı ve annesinin durumu iyi, ciddi bir semptomları yok. Sayın vekilimiz Tuncay Bey'i de ziyaret ettim. Arkadaşların yakın takip ettiklerini, kendileriyle bizzat konuştum. Ciddi bir semptomunun olmadığını, ateşli kırgınlıkla kendini göstermesi söz konusu. Ciddi olmadığını, şu an önemli bir sorunu olmadığını söyleyebilirim.

YERLİ KORONAVİRÜS AŞISININ DENENMESİ

Yerli aşıyla ilgili söylemiştim. Faz1 dediğimiz insan uygulamaları bugün itibariyle ilk insan uygulaması Erciyes Üniversitemizde başladı
Bugün Türkiye'de yerli aşımızın insanlara uygulanması başlamış oldu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık