Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4401
  • Euro 10.026
  • GR ALTIN 495.07
  • ÇEYREK 802.86

İktidara yakın yazardan itiraf gibi sözler; AK Parti iktidarı FETÖ'ye sahip çıktı!

İbrahim Karataş, iktidara yakın Yeni Akit'teki bugünkü yazısında, AK Parti-FETÖ ilişkisine ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

İktidara yakın yazardan itiraf gibi sözler; AK Parti iktidarı FETÖ'ye sahip çıktı!
  • 01 Şubat 2021, Pazartesi 11:56

Akit gazetesi yazarı İbrahim Karataş, AK Parti hükümetinin “bir dönem FETÖ ile gayet iyi geçindiğini” söyledi.

Karataş, “İki taraf arasındaki kopuş her ne kadar 17 ve 25 Aralık 2013 olarak bilinse de aslında 2010’lara kadar gider. Ak Parti hükümetleri FETÖ’yü bir cemaat olarak bildi ve sahip çıktı. Sonradan dinle bir alakalarının olmadığını öğrenince ayrışmaya başladı” diye yazdı.

Karataş, bugünkü köşe yazısında Habertürk ekranlarında gelen tartışmaya isim vermeden katıldı.

Yazısında “Gazeteci yandaş da olabilir, yoldaş da” ifadesini kullanan Karataş, “Karşı cenahtakileri eleştirmesi en doğal hakkıdır. Ancak saldırmaya ve iftira atmaya hakkı yoktur. Bilhassa insanların geçmişini önüne koyup geçmişte böyle böyle dedin şimdi böyle düşünüyorsun demek kötü niyete girer” diye yazdı.

İki taraf arasındaki kopuş her ne kadar 17 ve 25 Aralık 2013 olarak bilinse de aslında 2010’lara kadar gider. Ak Parti hükümetleri FETÖ’yü bir cemaat olarak bildi ve sahip çıktı. Sonradan dinle bir alakalarının olmadığını öğrenince ayrışmaya başladı. FETÖ hükümetin üzerine gidince de tam bir kopuş oldu. İyi ilişkilerin 2002 ile 2010 yılları arasında sürdüğünü farz edersek, birliktelik 8 yıl sürmüş oluyor. Aynı dönemde muhalefet FETÖ ile sırf örgüt cemaat görünümünde olduğu için kanlı bıçaklıydı. Çünkü bizdeki muhalefet dinden ve dindarlardan hep nefret edegelmiştir.
Birisini suçlarken geçmişine bakmamak gerektiği görüşünü savunan Karataş, yazısını şöyle sonlandırdı:

Bağlamak gerekirse, birisini suçladığınız zaman o kişinin dün ve bugün nerde durduğuna bakacaksınız. Bir de kendinizin dünden bugüne nasıl bir değişim yaşadığınıza bakacaksınız. Dün FETÖ’ye karşı çıkan bugün destekleyemez. Ama dün destek verip de 17/25 Aralık’tan sonra karşı çıkan doğrusunu yapmıştır. Makbul olan bu örgüte hep karşı gelmekti ki bu insanlardan da çok var. Onların duruşları takdire şayandır.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık