Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.754
  • Euro 10.3892
  • GR ALTIN 496.61
  • ÇEYREK 814.75

İktidara yakın yazardan 'Barış Pınarı' göndermesi: Geri dönüşü yok diyorsunuz, ama...

İktidara yakınlığı ile bilinen Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak bugünkü yazısında, Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'nın durdurulması ile ilgili ABD ile yaptığı anlaşmaya ve üstü kapalı olarak da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eleştirilerde bulundu.

İktidara yakın yazardan 'Barış Pınarı' göndermesi: Geri dönüşü yok diyorsunuz, ama...
  • 20 Ekim 2019, Pazar 13:07

Barış Pınarı Harekatı'nın ABD ile yapılan anlaşma kapsamında durdurulmasına iktidar çevrelerinden de tepki geliyor.

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, "Nerede kalmıştık" başlıklı bugünkü yazısında, Türkiye'nin ABD ile vardığı anlaşmadaki bazı maddelere eleştirilerde bulunurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da üstü kapalı olarak göndermede bulunması dikkat çekti.

Yazısının ilgili bölümünde; "Şöyle bir ihtimalden söz ediliyor. Protokolde PYD’den söz ediliyor, SDG’dan söz edilmiyor. Örgüt SDG adına bölgede operasyon düzenlemeye kalkarsa ne olacak. Örgüt Şam yönetiminin bayrağı altında, ABD’nin koruması altındaki bölgeden saldırırsa ne olacak? Örgüt DAEŞ adını kullanarak da saldırılar düzenleyebilir. Sonuçta aynı merkezden yönetiliyor." diyen Dilipak, "PYD’nin elindeki ağır silahların toplatılacağı söyleniyor ama bunu nasıl denetleyeceğiz. Bu çok zor. Kaldı ki, ABD buradaki insanların bir kısmına kendi kimliğini vererek yanına alıp bölgede hareket edebilir. Buna nasıl mani olacağız." ifadelerini kullandı.

Dilipak, harekat sırasında Erdoğan'ın geri adım atmama ve kararlılık söylemlerine de gönderme yaparak, "Bir süreç başlıyor, bütün dengeler altüst oluyor. Tamam, artık bu işin geri dönüşü yok diyorsunuz, ama birkaç gün sonra her şey silbaştan değişiyor." dedi. 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık