Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9331
  • Euro 18.4099
  • GR ALTIN 1039.3
  • ÇEYREK 1710.6

İktidara yakın yazar: Tarih döndü, biz döndük

AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Mısır'a karşı değişen tutumla ilgili "Tarih döndü, biz döndük" yorumunu yaptı. Karagül'ün daha önce Mısır ile ilgili yazdığı yazılar ortaya çıktı.

İktidara yakın yazar: Tarih döndü, biz döndük
  • 07 Mayıs 2021, Cuma 22:37

İktidara yakın Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Mısır'a karşı değişen tutumla ilgili "Tarih döndü, biz döndük" yorumunu yaptı.

Gerçekgündem'in haberine göre; Karagül'ün daha önce Mısır ile ilgili yazdığı yazılar ortaya çıktı.

Karagül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Türkiye’nin;

Mısır ve S. Arabistan’la yakınlaşması, Akdeniz, Ege’deki kuşatmayı kırması, Türkiye Ekseni’ne karşı “içeride” kurulan cepheyi de dağıtacak.

İstiklal Savaşı’nı yok olmamak için verdik.

Yeni İstiklal Savaşı’nı yükseliş için veriyoruz.

Tarih döndü.

Biz döndük."

MISIR İLE İLGİLİ DAHA ÖNCE NE DEMİŞTİ?

Karagül 2013 senesinde yazdığı bir yazıda Mısır ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

Hüsnü Mübarek'e özenen General Sisi, terör gruplarını, çeteleri, örgütleri Adeviye'de demokrasi gösterileri yapan insanlara karşı sokağa çağırıyor. Sokağa çağırması demek bu örgütlerin, Mısır ordusu koruması altında hak ve özgürlük arayanlara saldırması demek. Motorlu gizli polisler, Kıpti çeteler sokaklarda insanları avlamaya başlayacak demek.

Bir devlete bakın ki, kendi halkı üzerinde savaş uçakları uçuruyor. Bir zihniyete bakın ki, Mısır'da darbe yapmak için İsrail'le pazarlık yapıyor.


yukarı çık