Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4642
  • Euro 9.1373
  • GR ALTIN 437.81
  • ÇEYREK 718.81

İktidara yakın yazar, Arap Birliği'ne verilen tepkilerden rahatsız oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Arap Birliği'ne gösterdiği tepkinin ardından Sabah yazarı Melih Altınok'tan, "Irkçılık yaparak Arap halklarını karşımıza almayalım" çıkışı geldi.

İktidara yakın yazar, Arap Birliği'ne verilen tepkilerden rahatsız oldu!
  • 15 Ekim 2019, Salı 13:31

Arap Birliği, Türkiye'nin terör örgütü PKK/PYD/YPG'ye yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na tepki göstererek kınama mesajı yayınlamıştı.

Bu açıklamaların ardından Arap Birliği'ne tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sizin topunuz bir araya gelseniz zaten bir tane Türkiye etmezsiniz" diyerek tepki göstermişti. Düzce'de bulunan Rabia heykeli de AK Partili belediye tarafından geçtiğimiz günlerde yıktırılmıştı.

MELİH ALTINOK: "IRKÇILIK YAPMAYIN"

Tüm bu gelişmelerin üzerine Sabah yazarı Melih Altınok, bugünkü köşe yazısında Araplara karşı ırkçılık yapıldığını savundu.

Altınok, şu ifadeleri kullandı:

"Ne olursa olsun, biz üslubumuza dikkat edelim.

‘Arap ihaneti’, ‘Araplar sırtımızdan bıçakladı’ gibi ırkçı sloganlarla tüm Arap halklarını karşımıza almayalım. ABD güdümündeki yönetimlere kızıp halklar arasındaki dostluğu tahrip etmeyelim. Böylesi dış politikanın genel kurallarına aykırıdır.

Arap halk düşmanlığı yaratarak insanları küstürmeyelim."

Arap Birliği Lavrens yolunda! Arap Birliği Lavrens yolunda!

Erdoğan, Arap ve Avrupa ülkelerine sert çıktı: İşgal derseniz... Erdoğan, Arap ve Avrupa ülkelerine sert çıktı: İşgal derseniz...


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık