Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 6.8595
  • Euro 7.8341
  • GR ALTIN 398.17
  • ÇEYREK 653.42

İktidara yakın sendika başkanını sahte raporla 'Gazi' yaptılar!

Hak-İş’e bağlı Öz Ağaç İş Sendikası Genel Başkanı Tuncay Dolu’nun, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hastaneye dilekçe vererek gazilik unvanı aldığı öğrenildi.

İktidara yakın sendika başkanını sahte raporla 'Gazi' yaptılar!
  • 03 Şubat 2020, Pazartesi 14:25

İktidara yakınlığı ile bilinen Hak-İş’e bağlı Öz Ağaç İş Sendikası Genel Başkanı Tuncay Dolu’nun, 15 Temmuz darbe girişiminden 7 ay sonra hastaneye dilekçe verdi ve gazilik unvanı aldığı ortaya çıktı. Sendikaya 2007 yılında avukat olarak başlayan daha sonra ise genel başkan seçilen Dolu ile ilgili gazilik tartışması sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

SAHTE GAZİLİK ALAN SENDİKACILAR VAR

Gazilik tartışması Ankara Kuşu isimli Twitter kullanıcısının paylaştığı “Sahte gazilik alan sendikacılar var” paylaşımıyla başladı. Dolu, mesajın altına şu yorumu yaptı: “Gazi olup kurşun yiyen, sabaha kadar hastanede tedavi gören ancak devletten tek kuruş almayan gazilik belgesine dahi başvurmayan vatan evladı sendikacılar da var. Görmek istiyorsanız Öz Ağaç İş Sendikası’na gelin.”

RAPOR ORTAYA ÇIKTI

Dolu, gazilik için talebi olmadığını, “Allah’a şükür devletten ne unvan talebimiz ne de tek kuruş menfaatimiz oldu” diye açıkladı.

Ancak Sözcü’de yer alan habere göre, hastane raporu, bu sözleri yalanladı. Dolu’nun, Sağlık Bakanlığı’na bağlı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden gazilik raporu aldığı ortaya çıktı. Raporda, “Hasta Tuncay Dolu’nun 21.02.2017 tarihli ve 1156 sayılı dilekçesine istinaden, dosya bilgileri incelenerek, 16 Temmuz 2016 tarihi 03.16’da hastanemiz acil servisine müracaat ettiği, acil servis uzmanı ve nöbetçi ortopedi uzmanı tarafından muayene edildiği tespit edilmiştir. Ateşli silah yaralanması olarak kayıtlara geçmiştir. Kişi beyanı ile bu olaylar neticesinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yaralandığı ve gazi olduğu hususunda kanaat hasıl olmuştur. İş bu belge kişinin isteği üzerine düzenlenmiştir.”


ANKET

HDP Kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık