Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2211
  • Euro 10.7611
  • GR ALTIN 528.34
  • ÇEYREK 866.81

İktidar ‘erken seçim’ için mağduriyet kolluyor!

İktidar, 2023’teki şartların daha iyi olmayacağını biliyor! Pandeminin de etkisiyle Türkiye’de her alanda şartların giderek ağırlaşması iktidarı, erken seçim için formüllere yöneltiyor.

İktidar ‘erken seçim’ için mağduriyet kolluyor!
  • 14 Nisan 2021, Çarşamba 14:28

İktidar bu şartlarda yapılacak bir erken seçimin de kendisi için intihar olacağını düşünürken, en iyi formül olarak ise mağdur sıfatıyla seçime gitme öne çıkıyor.

Milligazete'de yer alan habere göre; Bunun için muhalefetin yapacağı hatalar üzerinden kendisine mağduriyet kollayan iktidar, 104 amiralin bildirisini fırsat olarak değerlendirdi.

Ancak muhalefetin bildiriye destek vermeyip, kınaması iktidarın elindeki kozu aldı!

İktidar, 2023’te yapılacak bir seçimde şanslarının daha da azalacağını düşünürken,bunun içinse kendisine mağdur sıfatı kazandıracak gündemlerde erken seçimi zorlayacağı tahmin ediliyor.

Son dönemlerde gündemden düşmeyen erken seçimin olabilmesi için mağduriyet gerekiyor!

Cumhur İttifakı ortakları her ne kadar seçimin 2023’te zamanında yapılacağını dillendirse de siyaset bilimcilere göre giderek ağırlaşan şartlardan dolayı erken seçim kaçınılmaz!

İktidarın elinin güçlü ve seçimden zaferle çıkacağına inandığı ilk anda erken seçim için düğmeye basacağı belirtilirken, bunun için muhalefetin atabileceği yanlış adımları dört gözle beklediği ifade ediliyor. İktidar kanadının 104 amiralin bildirisini ‘darbe çağrışımı’ olarak yorumlaması ve yargının hemen harekete geçmesi ise bu kapsamda değerlendiriliyor.  Ancak muhalefetin oyuna gelmeden bildiriyi derhal kınaması nın iktidarın elindeki kozu aldığına işaret ediliyor.

İKTİDARDA “2023 BUGÜNDEN DAHA İYİ OLMAYACAK” ENDİŞESİ HAKİM

Son yerel seçimlerde başta İstanbul ve Ankara olmak üzere önemli büyükşehirlerin iktidardan muhalefet partilerine geçmesi erken seçim tartışmalarının başlamasına neden oldu.

Seçimin üzerinden 2 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen erken seçim tartışmaları gündemdeki sıcaklığını koruyor. Ancak pandeminin etkisiyle ülkedeki ekonomik sıkıntıların katlanması iktidarı erken seçim konusunda iyiden iyiye düşündürüyor.

Böyle bir ortamda erken seçime gitmenin kendisi için intihar olacağını düşünen iktidar,  ancak seçim için 2023’ü beklediğinde ise şartların bugünden daha iyi olmayacağı endişesi yaşıyor.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık