Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5488
  • Euro 11.0998
  • GR ALTIN 549.02
  • ÇEYREK 900.72

İkizderelilerden Meral Akşener açıklaması!

Rize İkizdere'de yapılmak istenen taş ocağına karşı direnen yöre halkını Meral Akşener'in ziyareti sırasında yaşanan olaylara, İkizdereliler de tepki gösterdi.

İkizderelilerden Meral Akşener açıklaması!
  • 22 Mayıs 2021, Cumartesi 14:13

Rize İkizdere’de bulunan İşkencedere Vadisi’nde AK Parit'ye yakınlığı ile bilinen Cengiz İnşaat’ın taşocağı ısrarı devam ederken, vatandaşlar tepkilerini sürdürüyor. 

Önceki gün direnişe destek vermek için İkizdere’ye gelen Meral Akşener’e yapılan sözlü saldırıya köylüler tepki gösterdi.

"KURGU BİR SALDIRI"

Köylülerden Zeynep Baş, “Son derece üzgünüz. Provokasyon ve kurgu bir saldırı. Biz kendisinin gelişinden çok memnuniyet duyduk. Bizi ziyaret etti. Bizi dinledi. Burada yaşananları Meclis’e taşıyacağı sözünü verdi. BuraYa gelen ilk siyasi parti lideri kendisi. Bu saldırıyı yapanlara hiç yakışmadı. Kendisine çok geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi. 

TEHDİT EDİLİYORUZ

Öte yandan bölgede yaşayan köylülerin tehdit edildiği belirtirken CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da bu iddiaları sosyal medyada hesabından duyurmuştu.

Gürdere köyünde direnişin başlarında iş makinelerine direnen daha sonra ise direniş alanına gelmeyi kesen yurttaşlardan birini evinde ziyaret ettik. Ziyaret ettiğimiz köylü kadın, AK Parti ile bağları güçlü olan aile üyeleri tarafından tehdit edildiğini söyledi.

Taşocağına karşı olduğunu anlatan köylü kadın, “Ben taşocağına yine karşıyım ama gidemem. Ailem istemiyor” ifadelerini kullandı. Çocuklarının kamu kurumunda çalıştığını söyleyen ve işten çıkarılabileceği korkusu yaşadıklarını söyleyen bir başka köylü ise “Kim ister burası mahvolsun ama benim de ailem direnişe katılmamı istemiyor” diye konuştu.

Meral Akşener'e ölüm çağrısı! Meral Akşener'e ölüm çağrısı!

Meral Akşener'in İkizdere ziyaretinde provokasyon girişimi! Meral Akşener'in İkizdere ziyaretinde provokasyon girişimi!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık