Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.754
  • Euro 10.3892
  • GR ALTIN 496.61
  • ÇEYREK 814.75

Hüseyin Örs'ten Kurultay açıklaması!

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, 2. olağan kongresi sonrası çıkan tartışmalara ilişkin açıklamada bulundu.

Hüseyin Örs'ten Kurultay açıklaması!
  • 28 Eylül 2020, Pazartesi 20:52

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, 2. olağan kongresi sonrası çıkan tartışmalara ilişkin açıklamada bulundu.

“1350 delegeye bir adam hükmedebilir mi? Böyle bir şey olabilir mi?” diyen Örs, “Kongredeki delegasyonun tercihine herkes saygı duymalıdır. Bu problemleri aşarak genel başkanın gösterdiği hedefe yürüyeceğiz. Partimizde Koray Bey ile ilgili bir tartışma yoktur. Sosyal medyada bazıları bir takım şeyler yazdı o kadar” ifadelerini kullandı.

Bunların her kongre sürecinde olabilecek olağan gelişmeler olduğunu ifade eden Örs, “Kongre demokratik bir ortamda gerçekleşti. Çarşaf liste olmuştur. 187 aday katıldı delegasyon tercihini yaptı. Bazı arkadaşlar seçilememiş olabilir. Bunun Koray Bey ile ilişkilendirilmesi yanlıştır. Koray Aydın partimizin teşkilat başkanıdır. Partide Koray Bey’e karşı bir hava varmış gibi bir durum söz konusu değil. Vekillerden rahatsız olanlar sosyal medyada bir takım şeyler paylaştı. Bunlar gelip geçer. Partimizin yükselişe geçtiği bir dönemdeyiz” dedi.

"TÜRKİYE'NİN İYİ PARTİ'YE İHTİYACI VAR"
 
Örs, bütün siyasi partilerde kazananlar olur, kazanamayanlar olacağını belirterek, “Bu tür sancılar olabilir. Milletvekili ya da olmayanların GİK’e girememenin verdiği üzüntü olabilir ama zamanla geçer. Bizim Genel Başkanımız önemli bir konuşma yapmıştır. Kendisi, ‘Türkiye’nin İYİ Parti’ye ihtiyacı var. Millet bizi çağırıyor’ demiştir. Bizim için önemli olan genel başkanın verdiği mesajdır. Vekillere çalışın sahada olun demiştir. Koray bey de teşkilat başkanıdır. Partimiz kısa bir sürede teşkilatlarını kuran bir partidir. Üye sayısını katlayan bir teşkilatımız var. Bazı arkadaşların serzenişleri olabilir. Biz birliği ve beraberliği bozmayacağız. Üç beş kişi sosyal medyada yazınca bir şey olmaz. Önemli olan partinin birliği ve beraberliğidir. Koray Bey tecrübeli bir siyasetçidir. Çarşaf listeyle gidilen seçimlerin doğasında bu tür olaylar var. Koray beyin yaptığı iddia edilen listeyi bir il başkanı kendisinin hazırladığını zaten söyledi. Biz Kongrede genel başkanın verdiği mesajla devam edeceğiz” diye konuştu.

GİK’e seçilen isimleri de tebrik ederek başarılar dileyen Örs, “Sayın Koray Aydın, Sayın Yavuz Ağıralioğlu, Sayın Yavuz Aydın, Sayın Şükrü Kuleyin’e başarılar diliyorum. Ben meclisteki çalışmalarımın yoğunluğu olması nedeniyle GİK’e aday olmadım. Seçilen arkadaşların var güçleriyle partimizin başarısı için çalışacaklarına olan inancım tamdır” dedi.

Kuzeyekspres


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık