Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8769
  • Euro 16.8435
  • GR ALTIN 942.55
  • ÇEYREK 1552.2

Hükümet projeleri onaylamadı! İmamoğlu engelleri afişlerle anlatacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yatırım onayı verilmeyen Beylikdüzü metrosu ile ilgili Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamanın doğru olmadığını söyledi. İmamoğlu, İstanbul’daki tüm metro ve üst geçitlere 'hükümetin İBB’nin yapacağı işleri engellediğini' anlatan afişler asılacağını açıkladı.

Hükümet projeleri onaylamadı! İmamoğlu engelleri afişlerle anlatacak
  • 19 Ocak 2022, Çarşamba 13:29

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Unkapanı Yağmursuyu Tüneli çalışmalarını inceledi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’daki tüm metro ve üst geçitlere ‘hükümetin İBB’nin yapacağı işleri engellediğini’ anlatan afişler asılacağını açıkladı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ”Cumhubaşkanlığımız, finansını bulduğumuz 300 metrobüs alımını uygun görmemiş ve 2022 yatırım planına almamış. Sorun yok, o alımları yaparız. Ama milyonlarca İstanbullunun yaşadığı 3. Bölge’ye yapacağımız metronun finansı bile hazırken, neden onay vermediniz onu anlamadık! ” ifadelerini kullanılmıştı.

Bugün yaptığı açıklamada İstanbul’daki tüm metro ve üst geçitlere hükümetin İBB’nin yapacağı işleri engellediğini duyuran afişler asacağını söyledi.

İmamoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Ben bütün arkadaşlarıma söyleyeceğim bütün metrobüs duraklarına bütün üst geçitlere yazsınlar. Ne yazsınlar ” Ey halkımız sizin metroyla buluşmanızı engelliyorlar. sizin 300 tane yeni metrobüsle buluşmanızı engelliyorlar.” Zaten geciktirdiler çoktan olurdu onlar engelliyorlar. Ben bunu bugüne kadar yapmadım şimdi afişe edeceğim. Bu işe kendi ihtirasını ve şahsi menfaatlerini şahsi koltuk menfaatlerini önde tutarak yapılan hataları inşallah engellerler mani olurlar

 

 

Etiketler: ekrem imamoğlu

yukarı çık