Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4047
  • Euro 10.1808
  • GR ALTIN 507.39
  • ÇEYREK 832.43

Hıncal Uluç kendi gazetesini yerden yere vurdu

Sabah yazarı Hıncal Uluç, bugünkü yazısında kendi gazetesini eleştirdi. Uluç, Sabah Gazetesi'nin magazin haberlerinde bile particilik yapmakla eleştirdi.

Hıncal Uluç kendi gazetesini yerden yere vurdu
  • 09 Haziran 2020, Salı 18:15

Sabah yazarı Hıncal Uluç, bugünkü "Benim gazetem 'mükemmel' olmalı" başlıklı yazısında, taraflı haber yaptığı gerekçesiyle eleştirdiği gazetesini adeta yerden yere vurdu.

“Haber bağımsız, yorum hürdür” ilkesini hatırlatan Uluç, “Dünyadaki hemen tüm gazetelerin siyasal ve soysal eğilimleri vardır ve doğaldır. Bu gazete iktidar eğilimli. Olması da doğal. Mesele o değil. Mesele, gazetenin temeli, esas işi haberciliğe gelince, taraf tutulması. Haberin eksik, hatta yanlış yapılması” dedi.

"SİNEK UFAK AMA MİDE BULANDIRICI"

Uluç, gazetenin haber yazış tarzını hedef alırken, "Bodrum Belediyesi Yılmaz Özdil'in villasındaki kaçak veranda gölgeliğini yıkma kararı aldı." "CHPli Bodrum Belediyesi okaliptüsleri yanlış budadı.." Yani yaptığınız şeyi alkışlıyorsak, Bodrum Belediye'nin Başkanı oluyorsunuz. Haberimiz ağır eleştiriyorsa, Bodrum'un CHP'li Belediye Başkanı. Sinek ufak ama mide bulandırıcı” ifadelerini kullandı.

"TARAFLI HABER OLMAZ"

Günlerce kampanya yaparak hedef aldıkları “Muhalif gazeteci"nin, Beşiktaş’taki evine yaptığını iddia ettikleri kaçak eklemeleri oturduğu sitede yapmayanın olmadığını belirten Uluç, “Salon büyütme+ Bodrum eki.. Toplam 13 metre kare iyi mi?. Bu haberi bir de editör okuyor üstelik.. Yahu bizim Alkent sitesinde (O da Beşiktaş) tonla kapatılan balkon var. Al sana ekleme.. Haberde bu kadar açık taraf tuttun mu, gazete inandırıcılığını yitirir.” yazdı.

"MAGAZİNDE BİLE PARTİCİLİK"

Magazin haberlerinde bile particilik yapıldığını öne süren Uluç, “Dünya üzerinde tüm komedyenler muhaliftir. Öyle olmazsanız, güldüremezsiniz ki? Bizde Cem Yılmaz'ın sadece olumsuz haberleri giriyor mesela. Son yıllar da tek olumlu Cem haberi okudunuz mu?” Dedi ve sordu  “Değer mi, muhabir kardeşlerim? Değer mi? Editörler?”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık