Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.7624
  • Euro 10.4306
  • GR ALTIN 502.14
  • ÇEYREK 824.14

'Herşey güzel olacak' sloganının sahibi Abdulkadir Selvi'ye böyle cevap verdi!

İBB Belediye Başkanı İmamoğlu'nun yerel seçimler döneminde kullandığı "Herşey Güzel Olacak" sloganının esin kaynağı olan Berkay Gezgin isimli genç, sloganı FETÖ ile ilişkilendirme Abdülkadir Selvi'ye cevap verdi.

'Herşey güzel olacak' sloganının sahibi Abdulkadir Selvi'ye böyle cevap verdi!
  • 17 Temmuz 2020, Cuma 19:34

2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin seçim sloganı olan “Her şey çok güzel olacak” sloganının esin kaynağı olan Berkay Gezgin, sloganı FETÖ ile ilişkilendiren Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’ye sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

"ATATÜRK'ÜN İZİNDE İLERLEYEN BİR TÜRK GENCİYİM"

Sloganın çıkış sebebi olan Berkay Gezgin, Twitter hesabından Selvi’ye cevap vererek, şu ifadeleri kullandı: “Daha önce FETÖ ile fotoğrafları bulunan yazar Abdülkadir Selvi’nin yazısında beni ve FETÖ’yü yan yana getirmesi son derece trajikomik. Ben her gün ilkokulda Andımızı okuyarak büyümüş ve içinde vatan sevgisi maksimum düzeyde olan bir Türk genciyim. Ben daha önce Fetullah Gülen’i hayatımda görmedim, kitaplarını okumadım, yurtlarında kalmadım, vaazlarını dinlemedim. Tam aksine bazı insanlar bunları yaparken, Ben her gün okulda Atamızı anıyordum, Atatürk’ün ışığı altında tarihimizle ilgileniyordum. Gençlere yurt sevgisini ve Atatürk sevgisini aşılayan Andımızı da kimlerin kaldırdığını hatırlatmak isterim. Sonuç olarak istenilen gençlik yaratılamadı. Ben ülkemin son derece ileri noktalara gitmesini isteyen, iyice yetişip gelecekte de ülkeme yararlı olmak isteyen, çoğu gencin olduğu gibi Atatürk’ün izinde ilerleyen bir Türk genciyim. Bunun altı ne kadar deşilirse deşilsin, sonuç hep bu çıkacaktır. Değerli zamanınızı ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim, herkese sağlıklı ve iyi günler dilerim.”

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim sloganı olan “Her şey çok güzel olacak” ifadesinin 15 Temmuz’da “darbeciler” tarafından kullanıldığını öne sürmüştü.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık