Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

HDP'yi kapatacağız diyen Özkan'dan yeni açıklama!

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "2023'te HDP'yi sandığa gömerek, inşallah bir tabela partisi haline getireceğiz." dedi.

HDP'yi kapatacağız diyen Özkan'dan yeni açıklama!
  • 04 Mart 2021, Perşembe 6:11

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı'na yönelik, "Reform, dün de AK Parti'nin temel meselesiydi bugün de AK Parti'nin temel hedefidir, yarın da AK Parti'nin temel vizyonu olmaya devam edecektir." dedi.

CAHİT ÖZKAN'DAN YENİ HDP ÇIKIŞI

Dün Bahçeli'ye cevaben, "Biz inşallah milletimizin nezdinde HDP'yi kapatacağız. Milletimizin artık bu partiden ümidi kalmamıştır. 83 milyon, bu partinin kapatılmasını hem siyaseten sandıkta hem de hukuken anayasal düzen çerçevesinde arzu etmektedir." sözlerine yapılan 'yargıya talimat' eleştirilerine cevap veren Cahit Özkan, şöyle konuştu:

"Milletimizin bu rahatsızlığını da bilerek, HDP'ye oy veren 6 milyon vatandaşımızın HDP'den rahatsızlığını bilerek, çalışmalarımızı yapıyoruz, 2023'te HDP'yi sandığa gömerek, inşallah bir tabela partisi haline getireceğiz."

2021 YILI REFORM YILI OLACAK

İnsan Hakları Eylem Planı hakkında konuşan Özkan, "Sosyal medya üzerinden işlenen suçlar noktasında hem faili hem de mağduru koruyan düzenlemeleri hayata geçirmek, bu paketin en önemli çalışmalarından birisidir." diye konuştu.

2021 yılının reform yılı olacağını ifade eden Özkan, "Tabiatı, çevreyi ve hayvanları da kucaklayan temel yasalarda esaslı düzenlemeler, hukuk sistemimiz içinde yerini alacak." değerlendirmesinde bulundu.

HDP'Yİ SANDIĞA GÖMECEĞİZ

AK Parti Grup Başkanvekili Özkan, dün HDP ile ilgili açıklamasının muhalefet tarafından "yargıya talimat" olarak eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine şu cevabı verdi:

"Burası siyaset kurumu. Siyaset kurumunun rekabeti sandıkta, yani milletimizin gönlünü kazanmakla olur. Bu anlamda AK Parti, kurulduğu günden bugüne kadar her daim milli iradenin hakimiyetinin ve vatandaşlarımızın iradesinin, 'Hakimiyet, kayıtsız, şartsız milletindir' anlayışıyla, tam anlamıyla parlamentoda temsili anlayışıyla hareket etmiştir. Bu çerçevede siyaset yapmıştır. Milletimizin bu rahatsızlığını da bilerek, HDP'ye oy veren 6 milyon vatandaşımızın HDP'den rahatsızlığını bilerek, çalışmalarımızı yapıyoruz, 2023'te HDP'yi sandığa gömerek, inşallah bir tabela partisi haline getireceğiz. Türk siyasi tarihinde Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, Sünnisiyle, kardeşlik hukukumuza kasteden, terörle arasına çizgi çekemeyen bu siyasi partiyi, siyaset tarihinin tozlu raflarına göndereceğiz."

Etiketler: Cahit Özkan AKP

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık