Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5535
  • Euro 10.1185
  • GR ALTIN 494.42
  • ÇEYREK 811.43

HDP'nin kapatılmasına ilişkinin iddianamenin kabul edilmesinden sonra MHP'den ilk açıklama

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, HDP'nin kapatılması istemiyle yeniden açılan davada iddianamenin oy birliğiyle kabulüne karar verdi. HDP'nin hazine yardımlarının bulunduğu banka hesabına bloke konulması yönündeki tedbir talebinin bu aşamada reddine hükmedildi.

HDP'nin kapatılmasına ilişkinin iddianamenin kabul edilmesinden sonra MHP'den ilk açıklama
  • 22 Haziran 2021, Salı 14:47

HDP’nin kapanmasına ilişkin iddianamenin AYM tarafından kabul edilmesinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi’nden ilk açıklama MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız’dan geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Bengü Türk TV ekranlarına telefon bağlantısıyla katılarak, “Cumhuriyet başsavcılığı tarafından hazırlanan ve eksiklikler olduğu için iade edilen iddianame yaklaşık 70 gün sonra yaklaşık 800 sayfalık iddianame sunuldu ve kabul edildi. HDP'nin terörle bağlantısı somut görülmüştür. Kobani davası denilen 6-8 Ekim davasında yargılanan 108 sanık hakkındaki iddialara bakıldığında, terörü ve teröristi övdüklerini görüyoruz. HDP, PKK'yı meşrulaştırma gayretinde bunu zaten inkâr etmiyorlar” ifadelerini kullandı.

Yıldız, “HDP bir siyasi parti falan değil, terör örgütüne lojistik destek sağlayan belediyeleri olan bir oluşum. TBMM, suçluların barındığı bir suç merkezi değildir. AYM, savsaklamadan davayı karara bağlamalıdır. CHP genel başkanının da 20'nin üzerinde fezlekesi var. Anayasa'nın ilk 3 maddesinin değişebileceğini PKK’ya yakın bir TV kanalında söylemiş bir insandır” dedi.

Terörün partisi HDP kapatılacak mı? Terörün partisi HDP kapatılacak mı?

Terörün partisini kapatmak da demokrasinin gereğidir Terörün partisini kapatmak da demokrasinin gereğidir


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık