Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

HDP'li vekilden çarpıcı itiraf: AK Parti ile ikili görüşmeler yapılıyor

HDP Milletvekili Hasan Özgüneş, resmi olmasa da HDP’nin Eş Genel Başkanları düzeyinde iktidar partisinden yetkililerle ikili görüşmeler yapıldığını belirtti.

HDP'li vekilden çarpıcı itiraf: AK Parti ile ikili görüşmeler yapılıyor
  • 30 Kasım 2020, Pazartesi 20:31

HDP Milletvekili Hasan Özgüneş, HDP’nin Eş Genel Başkanları düzeyinde iktidar partisinden yetkililerle resmi olmasa da ikili görüşmelerin yapıldığını belirtti.

Rudaw TV’de Rawin Sterk’in sorularını yanıtlayan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş, son dönemde HDP üyelerine yönelik operasyonların yanı sıra, HDP ile AK Parti arasında yapılan görüşmeler ve Türkiye’de yapılacak olası bir seçimde partisinin yol haritası hakkında konuştu.

“RESMİ OLMASA DA ONLARLA BİREBİR GÖRÜŞMELER YAPIYORUZ”

Aykırı'da yer alan habere göre; “Operasyonlar Ankara’da partinin gündeminde. HDP’nin üst düzey isimleri bununla ilgili hiçbir görüşme yapamıyor mu? Tamamen her şey tıkanmış durumda mı?” sorusuna HDP’li vekil Özgüneş şöyle yanıt verdi:

“Zaman zaman, resmi olmasa da onlarla birebir görüşmeler yapıyoruz. Ama onların bakış açılarına göre, onlar şunu söylüyor: önümüzdeki 4-5 yılda biz HDP’yi yok ederiz. Demokrasiyi yok ederiz. Böyle bir inanç var.”

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık