Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.1921
  • Euro 9.8778
  • GR ALTIN 472.34
  • ÇEYREK 774.96

HDP milletvekilinden skandal hareket

HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, gözaltına alınan terör örgütü üyesinin cep telefonunu el çabukluğu ile alarak delilleri örtbas etmeye çalıştı.

HDP milletvekilinden skandal hareket
  • 11 Aralık 2020, Cuma 12:07

Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı, hakkında silahlı terör örgütüne üye olma ve silahlı terör örgütü propagandası yapma suçlarından kaydı bulunan Ercan Oğuz'un yakalanmasına yönelik talimat verdi.

EL ÇABUKLUĞUYLA TELEFONU ALDI

Sözcü'de yer alan habere göre; Bunun üzerine Cizre ilçesi Hamidiye Kışlası civarında HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir'in de arasında bulunduğu grupla birlikte olan şahıs polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Milletvekili, polis ekiplerinin işlem yaptığı sırada ekipleri engellemeye yönelik sözlü müdahalelerde bulundu.

Bu sırada örgüt üyesine aşırı şekilde yaklaşarak arka cebindeki cep telefonunu el çabukluğuyla alan İmir, kendi cebine koydu.

YENİDEN ARAMA VE EL KOYMA TALİMATI

Kamera kayıtlarını inceleyen Şırnak Emniyet Müdürlüğü ekipleri, gözaltına alınma esnasında HDP Milletvekili Nuran İmir'in şüpheli Ercan Oğuz’un cep telefonunu aldığını tespit etti.

Milletvekilinin şüphelinin cep telefonunda temini mümkün olabilecek delilleri yok edebileceği ihtimali üzerine söz konusu telefonun incelenebilmesi için Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yeniden arama, el koyma ve gözaltı talimatı verildi.

Bunun üzerine Ercan Oğuz, Cizre-Şırnak karayolu polis kontrol noktasında yapılan denetimlerde yakalandı. Şahsın yakalandığı araçta üzerinde Milletvekili Nuran İmir tarafından alınan cep telefonu da bulundu.

EVRAKLAR ANKARA’YA GÖNDERİLDİ

Şüpheli Ercan Oğuz'un üzerindeki suç delilleri olduğu değerlendirilen cep telefonunun ele geçirilmesini engellemek ve suç delillerini karartmak amacıyla eylemde bulunan HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir hakkında Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan soruşturma evrakları, 2 Aralık tarihinde “yetkisizlik” kararı ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenterler Bürosuna gönderildi.

HDP'li vekilden çarpıcı itiraf: AK Parti ile ikili görüşmeler yapılıyor HDP'li vekilden çarpıcı itiraf: AK Parti ile ikili görüşmeler yapılıyor

Etiketler: Nuran İmir hdp pkk

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık