Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.5072
  • Euro 15.2358
  • GR ALTIN 802.04
  • ÇEYREK 1317.4

Hastadan 'bıçak parası' isteyen doktor tutuklandı!

Bursa'da ameliyat olacak bir hastasından 15 bin TL istediği iddiasıyla tutuklanan kalp damar cerrahisi uzmanı Prof. Dr. Tamer Türk hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlandı. Türk'e, irtikap suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Hastadan 'bıçak parası' isteyen doktor tutuklandı!
  • 31 Ekim 2021, Pazar 14:43

Bursa Cumhuriyet Savcılığı, hasta yakınının şikayeti üzerine, Sağlık Bakanlığı Üniversitesi Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp Merkezi’nde görevli olan Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Tamer Türk hakkında soruşturma başlattı.

Sözcü'de yer alan habere göre; Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, seri numaraları belirlenen paraları aldığı öne sürülen doktoru yakaladı.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE KONULDU

Sorgusu sonrası, irtikap suçundan adliyeye çıkartılan Prof. Dr. Tamer Türk, savcılık ile 2’nci Sulh Ceza Hakimliği’nde verdiği ifadesinde, yöneltilen suçlamaları kabul etmeyip, “Ben, 29 yıllık hekimim. Birçok ameliyat gerçekleştirdim. Hiçbir hasta ve yakınından para almadım. Asılsız olan iddiaları kabul etmiyorum” dedi. Prof. Dr. Türk, tutuklanarak cezaevine kondu.

Cumhuriyet Savcılığı, geçen eylül ayında meydana gelen olayla ilgili soruşturmayı tamamladı.

Soruşturma sonunda Kalp ve Damar Cerrahi Prof. Dr. Tamer Türk hakkında, Bursa 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde, irtikap suçundan 5 ile 10 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Prof. Dr. Türk’ün yargılanmasına, ileriki günlerde başlanacak.


yukarı çık