Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9565
  • Euro 18.5223
  • GR ALTIN 1031.6
  • ÇEYREK 1698.9

Hamas’tan Siyonist İsrail’e: Saldıracağız!

İsrail işgal güçlerinin Filistinlilere yönelik saldırıları tüm şiddeti ile devam ederken, Hamas’tan İsrail’e ültimatom geldi

Hamas’tan Siyonist İsrail’e: Saldıracağız!
  • 10 Mayıs 2021, Pazartesi 19:34

Hamas, İsrail’in işgal güçlerini Tapınak Dağı ve Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’nden yerel saatle 18.00’e kadar geri çekmemesi halinde saldırıya geçeceklerini bildirdi.

Hamas ayrıca Kudüs’teki çatışmalarda gözaltına alınan Filistinlilerin de 18.00’e kadar serbest bırakılması çağrısında bulundu.

AŞKELON'DA SIĞINAKLAR AÇILDI

Hamas’ın açıklamasının ardından İsrail ordusu alarm durumuna geçerken, Gazze sınırında yer alan Aşkelon şehrinde halka açık sığınaklar açıldı. Yetkililer, alınan kararın ordu tarafından değil, belediye tarafından alındığını açıkladı.

Aşkelon Belediye Başkanı Tomer Glam, "Bunu yapmak için resmi bir talep almamamıza rağmen bu konuda çok dikkatli davranmaya karar verdik" dedi.

İsrail basınında yer alan haberlerde ise, olası bir roket saldırısına karşı uçuşların rotalarının değiştirildiği öne sürüldü.

Siyonist İsrail güçleri çekildi; Mescid-i Aksa'da şükür namazı kılındı Siyonist İsrail güçleri çekildi; Mescid-i Aksa'da şükür namazı kılındı


yukarı çık