Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

Hamaney'den Trump'a: Ahmak

İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, eski ABD Başkan Donald Trump'ın İran'a yönelik uyguladığı maksimum baskı politikasının başarısız olduğunu ve bu yolla İran'ı dize getirmeye çalıştığını kaydederek, Trump’ı "bir önceki ahmak” olarak nitelendirdi.

Hamaney'den Trump'a: Ahmak
  • 21 Mart 2021, Pazar 20:28

İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, Nevruz ve yeni yıl nedeniyle İran halkına hitaben konuşma gerçekleştirdi.

Sözcü'de yer alan habere göre; Hamaney konuşmasında, yeni yılın üretim, destek ve engelleri kaldırma yılı olacağını kaydederek, “Yerli üretimi artırma sloganımız geçtiğimiz yıl yeterince verimli olmadı. Bu yıl bunu daha da geliştirmek ve artırmamız gerekiyor. Bizim ülke içerisinde ekonomiyi güçlendirecek yerli imkanlarımız yeterince var ve bunları desteklemeliyiz” dedi.

“BİR ÖNCEKİ AHMAK”

Hamaney, eski ABD Başkan Donald Trump’ın İran’a yönelik uyguladığı maksimum baskı politikasının başarısız olduğunu ve bu yolla İran’ı dize getirmeye çalıştığını kaydederek, “Bir önceki ahmak ABD Başkanı İran’a maksimum baskı politikası uygulayarak İran’ın zayıflatmaya ve dize getirmeye çalıştı. Ancak başarılı olamadı ve perişan ve utanılası bir şekilde görevinden ayrıldı” ifadelerini kullandı.

Etiketler: hamaney Trump ABD

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık