Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8315
  • Euro 20.2425
  • GR ALTIN 1138.1
  • ÇEYREK 1872.5

Hakkı Öznur: Barış Pınarı doğru ve yerindedir

Ülkücü camianın önemli isimlerinden yazar Hakkı Öznur, Barış Pınarı Harekatı için 'Geç bile kalınmıştır derken, ABD Başkanı Trump'ın tehditlerine de tepki gösterdi.

Hakkı Öznur: Barış Pınarı doğru ve yerindedir
  • 11 Ekim 2019, Cuma 23:48

Hakkı Öznur, Barış Pınarı Harekâtı, ABD Başkanı Trump ve ABD kongresinin tavrı ile ilgili yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’nin uluslararası hukuk gereğince Suriye’deki terör hedeflerine yönelik başlattığı ‘Barış Pınarı Harekâtı' uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları çerçevesinde doğrudur ve geç bile kalınmıştır.

ABD, AB ve İsrail destekli bölücülerin kurmayı hayal ettikleri Bağımsız “Kürdistan” çabalarına karşı ‘Barış Pınarı Harekâtı' ahlaki, siyasi, tarihi ve askeri açıdan son derece doğru ve yerindedir.

‘Barış Pınarı Harekâtı' ile beka tehdidi olarak gördüğümüz stratejik maşa PKK bağlantılı YPG, sınırlarımızdan hem uzaklaştırılacak hem de etkisiz hale getirilecektir. Türkiye, bölgede PKK bağlantılı bir özerk bölge, devletçik girişimine asla izin vermez, vermeyecektir de.

Türkiye, Irak ve Suriye jepolitiğinde özellikle Kerkük Telafer başta olmak üzere Telaferden Mendeliye kadar Türkmenleri hiçbir zaman unutmaması gerekir.

‘Barış Pınarı Harekatı’na Türkiye düşmanı ülkeler ABD, Fransa, Almanya, İngiltere, İsveç, Hollanda, Kanada, Suud rejimi, Sisi rejimi, Lübnan, Ürdün, İran, Rusya, Suriye, ile emperyalizmin işbirlikçileri Barzaniler, Talabaniciler, PKK/YPG ,HDP vb. karşılar.

Derin ABD devleti, ikiyüzlü davranmaya devam ediyor. Bir taraftan yeşil ışık yakıyor öte taraftan hareketi onaylamıyoruz diyor. Türkiye üzerinde küresel oyunlar ve hesaplar devam ediyor. Bir tarafta Rusya, İran, Suriye öte tarafta ABD ve Batı dünyası. ABD, İsrail, İngiltere vb. ile Rusya, İran ve Çin Türkiye’nin bölgede güçlü olmasını istemez.

Erbil’de Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşen Barzani Türkiye düşmanlığına açıkça devam ediyor. Rusya yaptığı çağrıyla YPG’yi koruma stratejisini de ortaya koydu! YPG’yi Esad rejimi ile bütünleşmeye çağırıyor.

Çözüm süreci denen ihanet sürecine Barzani ailesi ile beraber destek veren Şivan Perver denen hain de Erbil’den yayınladığı videoda Türkiye’ye tepki göstererek, “Direneceğiz, en son kalan kişiye kadar direneceğiz. Kürdistan’ı size bırakmayacağız”​ ​demiştir.

Öte yandan Şam rejimi terörist ilan ettiği YPG’yi (PKK) saflarına çağırıyor. Türkiye’nin, PYD/YPG‘ye karşı yapacağı askeri operasyona, Rusya’nın engel olmasını istiyor. Rusya’da, terör örgütlerine karşı operasyon düzenleyen Türkiye’ye karşı tavır almıştır. Zalim Esad rejimine ve katillere arka çıkmaya devam ediyor.

TRUMP’IN VE KONGRENİN TEHDİTLERİNE TÜRKİYE ASLA BOYUN EĞMEZ

Devlet adamları ülkeyi yönetenler coğrafi haritaları çok iyi bilmek zorundadır. Politik siyasi ve askeri stratejiler konusunda mutlaka bilgili ve deneyimli ve donanımlı olmalıdırlar.

Haçlı faşist, Siyonizm’in hamisi Trump’ın ipiyle kuyuya inilmez. Çift kişilikli, dengesiz, cibilliyetsiz Trump ile kurulan ilişkilerde dikkatli olunmalıdır. Bir dediği bir dediğini tutmayan Twitter Başkanı Trump dünya için, insanlık için bir kaostur.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’nin askeri harekâtı hakkında Twitter’dan yaptığı uzun açıklamada “Kürtler bizimle savaştı ama bunun için devasa boyutlarda para ve ekipman aldılar. Türkiye’yle on yıllardır savaşıyorlar” diyen bir açıklama yaptı. Doğru olan tek şey terör örgütü PYD/YPG’ye yaptıkları yardımı itiraf etmesidir.

Ancak, Türkiye Kürtlerle savaşıyormuş gibi saçma sapan akıl ve izan dışı sözlerinin hiçbir doğruluğu ve inandırıcılığının olmadığını cümle alem biliyor. Türk – Kürt çatışması Yok! Türk devleti terör örgütü PKK ve benzerleri ile mücadele ediyor. Bölücü terör örgütleriyle mücadele ediyor. Kürtler ayrı, PKK ayrıdır. ABD, bölgemizde tehlikeli bir oyun oynuyor. Türk- Kürt çatışması çıkarmak isteniyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın “Türkiye, Suriye’de limiti aşarsa, daha önce yaptığım gibi ekonomilerini mahvederim” sözü yine açıkça bir tehdittir. "Türkiye ve Kürtlerle iletişim halindeyim" diyen Trump, "Türkiye kurallara göre hareket etmezse onları ağır finansal yaptırımlarla vururum" tehdidinde bulundu.


yukarı çık