Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.5716
  • Euro 16.229
  • GR ALTIN 905.46
  • ÇEYREK 1489.3

Hadi Özışık ve Süleyman Özışık'ın iş yerleri arandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gazeteciler Hadi ve Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. İstanbul Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Özışık kardeşlerin ikametlerinde arama gerçekleştirdi. Özışık kardeşlere ait iki bilgisayar ve iki cep telefonuna incelenmek üzere el konuldu.

Hadi Özışık ve Süleyman Özışık'ın iş yerleri arandı
  • 22 Mayıs 2021, Cumartesi 16:00

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Hadi ve Süleyman Özışık kardeşlerin sahibi olduğu internethaber.com sitesinin Ataşehir'deki ofisinde arama yapıldı.Özışık kardeşlere ait bilgisayar ve cep telefonlara incelenmek üzere el konuldu.

EL KONULAN MATERYALLER ANKARA'YA GÖNDERİLECEK!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla bugün Hadi ve Süleyman Özışık kardeşlerin sahibi olduğu internethaber.com sitesinin İstanbul'da bulunan merkezinde polis arama yaptı. İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen aramada, Özışık kardeşlere ait olduğu belirtilen bilgisayar ve cep telefonlarına el kondu.

Dijital materyallerin incelenmek üzere Ankara'ya gönderileceği öğrenildi. Çalışmaların tamamlandığı, iki isim hakkında gözaltı kararı olmadığı belirtildi.

Konuya ilişkin İstanbul Emniyetinde paylaşılan bilgi notunda şunlar ifade edildi:

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 21.05.2021 tarihli talimatına istinaden şüpheliler Hadi Özışık ve Süleyman Özışık'ın sahibi olduğu Ataşehir adresli "İnternethaber" isimli iş yerinde arama yapılmış; arama sonucunda şüpheli şahısların kullanımında olan telefonlara ve dijital materyale el konulmuş olup iş yeri aramasında başkaca suç ve suç unsuruna rastlanmamıştır."

A HABER: EVLERİNE BASKIN YAPILDI

A Haber ise arama ile ilgili geçtiği haberde Hadi ve Süleyman Özışık kardeşlerin evinin basıldığını duyurdu. Habere göre;

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na talimat yazarak, Hadi Özışık ve Süleyman Özışık kardeşlerin ikametlerinde arama yapılması için talimat yazısı gönderdi. İstanbul Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Özışık kardeşlerin ikametlerinde arama gerçekleştirdi. Özışık kardeşlere ait iki bilgisayar ve iki cep telefonuna incelenmek üzere el konuldu"

internethaber kaynakları: Baskın yok, davet var

Halk TV'nin ulaştığı, Özışık kardeşlerin sahibi olduğu internethaber.com’daki kaynaklar ise polis baskını yapılmadığını söyledi. Kaynaklar, "Özışık kardeşlerin daveti üzerine polis, internethaber.com sitesinin bürosuna gedi, iki cep telefonu ve iki bilgisayar alındı" dedi.

 

 


yukarı çık