Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4047
  • Euro 10.1808
  • GR ALTIN 507.39
  • ÇEYREK 832.43

Gümüşhane’de, 729 konut heyelan bölgesine yapılacak iddiası

Gümüşhane'de 2012 yılında heyelan bölgesine yapılan devlet hastanesinden sonra şimdi de AK Partili Belediye tarafından yine heyelanlı bölgeye 729 konut yapılacağı iddia edildi.

Gümüşhane’de, 729 konut heyelan bölgesine yapılacak iddiası
  • 25 Kasım 2020, Çarşamba 14:10

Gümüşhane’nin Bağlarbaşı mevkiinde yapımına 2012 yılında başlanan ve 51 milyon liraya mal olan 8 katlı, 200 yataklı ve bünyesinde 10 ameliyathane ile 30 yoğun bakım ünitesi bulunan yeni devlet hastanesinin inşaatı 2015 yılında tamamlandı.

Ancak bir süre sonra hastane binasında ve zemininde çatlaklar oluştu.

Yapılan araştırmada hastane zemininde heyelan riski olduğu ortaya çıktı.

Şimdi de kent merkezindeki Mornut mevkiinde AK Partili Belediye tarafından GÜMSAŞ A.Ş’ye 729 konut ve 65 işyeri yapımına Eylül ayında kurban keserek başlandı.

Ancak CHP İl Başkanı Bedri Ağaç, bölgenin tıpkı hastane gibi heyelan alanı olduğunu ileri sürdü.

HEYELAN BÖLGESİNE YAPILIYOR

Belediye şirketinin konutların satışına başladığını açıklayan Başkan Bedri Ağaç, “Bu alan daha önce heyelan sebebi ile kaymış bir bölge olup, projeleri bitmeden inşaata başlamak deprem riskinin bu kadar yüksek olduğu bir bölgede telafisi imkânsız sıkıntılar ortaya çıkaracaktır.

Belediye Başkanlığı GÜMSAŞ eliyle, tamamen kanunların dışında, özel bir müteahhit gibi davranıyor. Yine burada ruhsatsız proje üzerinden konut ve işyeri reklamı ve satışları yapılıyor. Bu belediye CHP'li veya muhalif olsaydı, elli defa müfettiş görevlendirilir, yetkili makamlar resen soruşturma başlatır hatta kayyuma bile gidilirdi” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık