Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5368
  • Euro 10.1458
  • GR ALTIN 495.68
  • ÇEYREK 802.86

Gri pasaport skandalını ardından Almanya'dan Türkiye kararı!

Gri pasaportla adam kaçırma skandalının ardından Almanya, Gri ve yeşil pasaportlu Türkler için engel getirdi. Almanya'nın "Gri ve yeşil pasaportlu Türklerden geliş nedeni ve giriş gerekliliğini gösteren belge isteyin" talimatı istediği ortaya çıktı.

Gri pasaport skandalını ardından Almanya'dan Türkiye kararı!
  • 29 Mayıs 2021, Cumartesi 15:41

Türklere vize randevusu vermeyen Almanya, "Gri" ve "Yeşil" pasaporta da engel getirdi.

Gri pasaportla adam kaçırma skandalının ardından sınırlara "Gri ve yeşil pasaportlu Türkler’den geliş nedeni ve giriş gerekliliğini gösteren belge isteyin" talimatı gönderildiği ortaya çıktı.

Almanya, ayrıca vatandaşlarına "Mecburi olmadıkça Türkiye'ye gidilmemesi“ çağrısında bulundu.

Sözcü'den Ali Gülen'in haberine göre, Almanya, “Gri pasaport” skandalının ardından “Almanya vizesi istemeyen pasaportlarla gelenlerden de geliş nedenini ve kısıtlamalara karşı istisna olan durumu kanıtlayan ek belgeler istenilecek” şartını getirdi.

“GEREKÇE” ŞARTI

Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Yeşil, Gri ve Siyah” pasaportla vizesiz gelişlerin de artık denetleneceği, sınırlarda da ek belge istenileceği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, özel pasaportla gelenlerin zaten geçerli mazereti olmadan alınmayacağı vurgulanırken, ‘vizesi olsa bile’ tüm pasaport sahiplerinin geçerli ziyaret nedenlerini önceden sunmaları gerektiği hatırlatıldı.

Yeni karar göre artık, bir tek cumhurbaşkanı, başbakan, bakan ve milletvekillerinin kullandığı “Kırmızı pasaport” kullananlar, vizesiz ve ek belge istenmeksizin Almanya'ya gidebilecek.

Gri pasaportlu insan kaçakçılığı skandalı bitmiyor: Merkeze alındılar Gri pasaportlu insan kaçakçılığı skandalı bitmiyor: Merkeze alındılar


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık