Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0729
  • Euro 9.7055
  • GR ALTIN 451.89
  • ÇEYREK 741.37

Görevi bırakan Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak'ın 'istifa' açıklamasında Erdoğan için kullandığı ifade merak konusu oldu!

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan için kullandığı Nur-u Aynım kelimesinin anlamı merak konusu oldu.

Görevi bırakan Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak'ın 'istifa' açıklamasında Erdoğan için kullandığı ifade merak konusu oldu!
  • 12 Kasım 2020, Perşembe 17:15

Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak, AKP’den istifası yönündeki iddialara cevap verdi.

Albayrak açıklamasında, “Bir dava partisi olan AK Parti’nin ve her daim ‘Nur-u Aynım’ dediğim muhterem Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında, “ölümüne ölümüne” duygusuyla, bütün bir aile olarak dim dik durmaktan bir an dahi vazgeçmemiz mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

Sadık Albayrak konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde:

Son günlerde şahsım ve ailem hakkında yayılan yalan yanlış haberler üzerine açıklama yapmak boynumun borcu olmuştur.

60 yıllık yazarlık ve gazetecilik hayatıma tarih ve arşivler şahittir. Çocuklarımı gayesi ulvi ve cihanşümul bir davanın neferi olarak yetiştirdim. Onlar da ülkelerine ve içinde yaşadıkları cemiyete hadim oldular. Bunun için üstlendikleri vazifeler ancak bir vasıtadır. Ben onlardan razıyım.

Son günlerde ailem ve çocuklarım hakkında en alçak iftira ve karalamalara tevessül edilmektedir. Bu vicdandan, izandan, insaftan yoksun bir vaziyettir.

Bizler dünyevi makam ve mevkilerle değil; duruşumuzla, fikirlerimizle ve memleketimize hizmetle var olma gayesi güden insanlarız.

Bir dava partisi olan AK Parti’nin ve her daim ‘Nur-u Aynım’ dediğim muhterem Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında, “ölümüne ölümüne” duygusuyla, bütün bir aile olarak dim dik durmaktan bir an dahi vazgeçmemiz mümkün değildir.

Emperyal güçlerin ve yerli uzantılarının, başta FETÖ olmak üzere bütün millet düşmanlarının karşısında elimizde ‘Selahaddin’in kılıcı’ alnımız ak, başımız dik dağ gibi durmaya devam edeceğiz.

Masa başında sahte fitne haberleri üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır.

Nur-u Aynım ne demek?

Nur-u ayn kelimesinin anlamı:

Gözün nuru. Pek sevgili olan.

Nur-u Aynım kelimesinin anlamı ise “Gözümün nuru” anlamına geliyor.

Nur-u ayn-ı alem / nur-u ayn-ı âlem:

Kâinatın gözünün nuru.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık