Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3653
  • Euro 9.9436
  • GR ALTIN 486.22
  • ÇEYREK 802.86

Gıda maddelerinde yaşanan büyük fiyat artışı sonrası AKP'den PTT hamlesi: Ucuz ayçiçek yağı satışı başlıyor

Yaşanan ekonomik kriz sonrasında ayçiçek yağında meydana gelen artışlar nedeniyle Posta Telefon Telgraf (PTT) teşkilatı internet üzerinden ayçiçek yağı satacak.

Gıda maddelerinde yaşanan büyük fiyat artışı sonrası AKP'den PTT hamlesi: Ucuz ayçiçek yağı satışı başlıyor
  • 29 Ocak 2021, Cuma 15:21

Temel gıda maddelerinde yaşanan büyük fiyat artışlarına engel olamayan AK Parti, PTT’yi devreye sokuyor.

Temel gıda maddeleri başta olmak üzerinde ayçiçek yağında meydana gelen artış sonrasında PTT'nin online satış yapan PttAVM.com sitesinden indirimli ayçiçek yağı satışı yapılacak.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), Tarım Kredi Kooperatifleri’nin (TKK) yanı sıra Fiskobirlik ve Çaykur ürünlerinin de online satış yapan PttAVM.com’a dahil edilerek, bu kooperatiflerin şubesinin bulunmadığı yerlerde de internet üzerinden indirimli ürün satılacak.

Atılacak adımla ilk olarak, ayçiçek yağı başta olmak üzere, zeytinyağı, şeker, bakliyat, un, tuz, salça ve bal gibi temel gıda ürünlerinde fiyatların aşağıya çekilmesi için kooperatif ürünlerine ağırlık verilecek.

Ayrıca Milliyet’e yer alan habere göre ücretsiz kargo ile de üretici ve tedarikçilerin indirime destek vermesi sağlanacak. AOÇ’nin süt ve süt ürünlerini de günlük olarak yurttaşa ulaştırabilmek için bazı bölgelerde soğuk hava depoları kurmayı planladığı belirtildi.

Etiketler: ay çiçeği Ptt

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık