Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.1555
  • Euro 9.7345
  • GR ALTIN 457.31
  • ÇEYREK 750.3

Gelecek Partisi'nde İzmir krizi

Geçtiğimiz haftalarda silahlı saldırıya uğrayan İzmir İl Başkanı Cüneyt İşçilik ve yönetimi görevden alındı. Görevden alınan İl Başkanı Aykırı'ya konuştu: "Siyasal İslamcılar partiyi ele geçirdi."

Gelecek Partisi'nde İzmir krizi
  • 13 Ocak 2021, Çarşamba 23:00

Gelecek Partisi'nde sıcak gelişmeler yaşanıyor.

İzmir Bayraklı'da aracıyla hareket halindeyken saldırıya uğrayan İzmir İl Başkanı Cüneyt İşçilik ve yönetimi görevden alındı. Silahlı saldırı sonrasında Gelecek Partisi'nden konuya tepki gösterilmiş, olayın siyasi boyutunun olduğu ileri sürülmüştü.

RESMİ HESAPTAN "GÖREVDEN ALDIK" DUYURUSU

Gelecek Partisi'nin, saldırıya uğrayan İzmir İl Başkanını görevden alma şekli de dikkat çekti. Gelecek Partisi'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:"Genel Merkezimizde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında İzmir İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulunun görevden el çektirilmesine karar verilmiştir."

GÖREVDEN ALINAN İL BAŞKANI AYKIRI'YA KONUŞTU: SİYASAL İSLAMCILAR PARTİYİ ELE GEÇİRDİ

İzmir İl Başkanı Cüneyt İşçilik konuyla ilgili olarak aykiri.com.tr'ye konuştu. İşçilik, parti yönetimini topa tutarken "Siyasal İslamcılar Partiyi ele geçirdi" ifadelerini kullandı. İşte İşçilik'in açıklamaları:

"Görevden alınmamın silahlı saldırı ile bir ilgisi yok. 95 gündür, seçildiğimizden beri bir türlü kabul edilmedik. Siyasal İslamcı yöneticiler partiyle zarar vermeyi göze alarak sadece kendi adamlarını yerleştirmeye çalışıyorlar. Türkiye bir mozaik. İzmir de aynı şekilde. Dolayısıyla temsil noktasında aynı ahengi yakalamak gerekiyor. İzmir il yönetiminde her görüşten insan var. Ama parti yönetimi İzmir’de bu kozmopolit yapıyı bir türlü hazmedemedi."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık