Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8357
  • Euro 20.2472
  • GR ALTIN 1138.8
  • ÇEYREK 1873.6

Gazi Karabulut'tan Kızılelma'nın yenilmez savaşçıları serisi!

Eğitimci-Yazar Gazi Karabulut Kızılelma'nın Yenilmez Savaşçıları başlığı altında beş kitaptan oluşan bir set çıkardı.

Gazi Karabulut'tan Kızılelma'nın yenilmez savaşçıları serisi!
  • 27 Şubat 2021, Cumartesi 17:31

Saka Türklerinden başlayarak Göktürkler dönemini de içine alacak şekilde hazırlanan set; sırasıyla Alp Er Tunga, Tomris Han, Mete Han, Kür Şad ve Kül Tigin'in hayatlarını, mücadelelerini, kahramanlıklarını, adalet ve devlet anlayışlarını ortaya koyuyor.

Kitaplar hazırlanışı itibariyle seri şeklinde okunabildiği gibi ek tek de okunabiliyor.

Her tarihi karakterin hayatı üzerinden dönemin tarihsel gelişmelerinin ve Türk devlet anlayışının dile getirildiği kitaplar ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Karabulut şu görüşlere yer verdi:

"Bu kitapları yazarken ilk gayemiz, köklü bir geçmişe sahip olan milletimizi, tarihin derinliklerinden çıkarıp başta gençliğimiz olmak üzere Türk milleti ile buluşturmayı amaçladık. İki yılı aşkın bir süreyi alan çalışmamızın sonucunda, köklerinden kopmadan çağı doğru okuyup çağlar ötesine de ilham verecek bir tarihimizin olduğunu anlatmaya çalıştık.

Her kitap dönemin olayları kadar o tarihi evredeki büyük Türk medeniyetini de ortaya koymaktadır.

Ayrıca ortaöğretimde Türkçe, Sosyal, Tarih, Edebiyat derslerimizde kitap okuma alışkanlığını pekiştirmeyi de amaç edindik. Bunun için de her kitap ile ilgili paragraf soruları hazırlayarak değerlendirme yapılabilme imkânını sağladık. Gayemiz, bir neslin kutlu geçmişini tanıması ve o geçmişin verdiği ilham ile çağına, çağlar ötesine köklü bir medeniyeti geliştirerek taşıyabilmesidir."

Kitaplara bütün onlıne satış sitelerinden ve büyük kitabevlerinden ulaşılabilmektedir.

https://www.kitapyurdu.com/yazar/gazi-karabulut/50699.html

 


yukarı çık