Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4316
  • Euro 10.0721
  • GR ALTIN 496.23
  • ÇEYREK 802.86

Fransa'yı Türkiye korkusu sardı!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye'yle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Macron, Türkiye'nin 2022 yılındaki seçimlere müdahale etmesinden endişe ettiğini söyledi.

Fransa'yı Türkiye korkusu sardı!
  • 24 Mart 2021, Çarşamba 16:07

Avrupa Birliği liderleri yarın Brüksel’de bir araya gelmeye hazırlanırken, Türkiye’yle ilgili sıcak açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Sözcü'de yer alan habere göre; Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, France 5 televizyonuna çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin 2022 yılındaki seçimlere müdahale etmesinden endişe duyduğunu belirten Macron, “Tehditler örtülü değil. Bu nedenle oldukça açık olmalıyız. Bu kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin seçimlere nasıl müdahale edeceğiyle ilgili detay vermekten kaçınan Macron, okullar, camiler ve diğer kurumları kullanarak kamuoyu görüşü üzerinde etkili olabileceklerini söyledi.

‘KAPILARI AÇARLAR’

ABD merkezli Bloomberg’ün aktardığına göre Türkiye’nin önemli bir NATO üyesi ve ticari partner olduğunu ifade eden Macron, yasa dışı göçmenlikle mücadelede anahtar bir müttefik olduğunu vurguladı. Macron, “Eğer bir gecede ‘Sizinle çalışamıyoruz, daha fazla müzakere olmayacak’ derseniz, kapıları açarlar ve 3 milyon Suriyeli mülteci Avrupa’ya gelir. Türkiye’yle çalışmak zorundayız” dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık