Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2142
  • Euro 10.7608
  • GR ALTIN 528.17
  • ÇEYREK 866.53

Fransa'da yeni mutasyon tespit edildi!

Fransa'nın güneybatısındaki Bordeaux şehrinde korona virüsün yeni bir varyantı tespit edildi. Yaklaşık 50 kişide tespit edilen ve Bordeaux varyantı adı verilen yeni tür sonrası test sayıları artırıldı ve aşılama süreci hızlandı. Yetkililer, var olan aşıların varyant üzerinde etkili olduğunu açıkladı.

Fransa'da yeni mutasyon tespit edildi!
  • 27 Mayıs 2021, Perşembe 18:35

Yeni tip korona virüsün daha bulaşıcı hali olan İngiliz varyantının Fransa'da tekrardan mutasyonu uğradığı ve isminin 'Bordeaux varyantı' olduğu ifade edildi.

TEST SAYILARI ARTIRILDI

NTV'de yer alan habere göre,Yaklaşık 50 kişide tespit edilen Bordeaux varyantı sonrası hem test sayıları artırıldı hem de bölgeye ek olarak 20 bin aşı sevk edildi.

Varyantın tespit edildiği bölgede 18 yaşın üzerindeki herkesin aşılanmasının planlandığı bildirilirken bölgede kullanılan aşıların varyant üzerinde etkili olduğu belirtildi.

18 YAŞ ÜSTÜNE AŞI SUNULACAK

Yeni aşı merkezlerinin de açıldığı Bordeaux şehrinde herhangi bir koşul gerektirmeden 18 yaşın üstündeki herkese aşı sunulacağı bildirilirken bölgesel sağlık otoritesinin (ARS) tıbbi danışmanı Profesör Patrick Dehail, "Gerekli ekstra dozları elde etmek için Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalışıyoruz" dedi.

İngiliz Guardian gazetesinin haberinde ise yeni varyantın tespit edildiği kişilerin Bacalan bölgesindeki bir okuldaki öğrenciler ve ebeveynleri olduğu belirtildi.

AŞILAR VARYANTLARA KARŞI ETKİLİ

Profesör Dehail, Fransa’da kullanılan Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca ve Janssen aşılarının şu an için bu varyanta karşı etkili göründüğünün altını çizdi.

VOC 20I / 484Q olarak nitelenen Bordeaux'daki varyantının, ilk olarak İngiltere’nin Kent bölgesinde tespit edilen B.1.1.7'nin bir mutasyonu olduğu tespit edilirken bölgesel sağlık otoritesinin (ARS) tıbbi danışmanı Profesör Patrick Dehail, "bu vakaların daha şiddetli olacağına inanmak için hiçbir neden olmadığını" belirtirken Lyon'daki Ulusal Referans Merkezi'nin varyantın daha ayrıntılı bir analizinden sorumlu olduğunu da sözlerine ekledi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık