Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3262
  • Euro 9.9114
  • GR ALTIN 484.57
  • ÇEYREK 802.86

Fındık üreticisi de isyan etti!

Karadeniz bölgesinin en önemli gelir kapılarından biri olan fındığın fiyatının 21 lira seviyesine kadar düşmesine ilginç bir tepki geldi.

Fındık üreticisi de isyan etti!
  • 06 Şubat 2021, Cumartesi 11:42

Ordu'da yaşayan Ziraat Mühendisi Haluk Şensoy "Ucuza satacağımıza kırar, kavurur yeriz" diye verdiği tepkisini sosyal medya hesabından paylaştı.

Üreticiler tarafından desteklenen eylem kısa sürede bölgeye yayıldı.

Sözcü'de yer alan habere göre; Ordulu Ziraat Mühendisi Haluk Şensoy, 27 liradan 21 liraya kadar düşen fındık fiyatlarına tepki göstermek için 31 Ocakta “Ucuza satacağımıza kırar, kavurur yeriz” diyerek fındık yerken çekilen fotoğrafını da sosyal medya hesabından paylaştı. Diğer fındık üreticilerinden de başlattığı eyleme katılmaları ve destek olmalarını söyleyen Şensoy’un başlattığı akım önce Ordu’da, daha sonra da diğer illerde büyük ilgi gördü ve üreticilerin desteğiyle büyüyerek kısa sürede ülke geneline yayıldı.

BU ÜRETİCİNİN İSYANIDIR

Başlattığı hareketin bir baş kaldırı olduğunu dile getiren Haluk Şensoy, “Bu üreticinin, emeğinin ucuza satılmasına göz yumanlara ve bedava almak isteyenlere isyandır. Bedava fiyata elin oğluna satacağımıza oturur kırar, kavurur yeriz. Türkiye’nin en önemli ihraç malının fiyatı nasıl düşürülür. Yıllardır buna seyirci kalan yetkililere isyandır bu. Bedava satmaktansa kırıp eşimizle dostumuzla yeriz” dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık