Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2277
  • Euro 10.7713
  • GR ALTIN 528.34
  • ÇEYREK 867.27

FETÖ’nün Balyoz kumpasının üzerinden 10 yıl geçti

163 askerin tutuklanmasıyla birlikte FETÖ'nün Balyoz planının başlamasının üzerinden tam 10 yıl geçti.

FETÖ’nün Balyoz kumpasının üzerinden 10 yıl geçti
  • 11 Şubat 2021, Perşembe 16:16

KUMPASDER'den yapılan açıklamada "Türk Ordusu askerlerinin 11 Şubat 2011'de adeta tuzağa düşürülerek tutuklanmalarının üzerinden 10 yıl geçti" ifadelerine yer verildi.  

OdaTV'de yer alan habere göre; FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetlerini yok etmek için başlattığı Balyoz kumpasının 163 askerin tutuklanmasıyla başladığı 11 Şubat 2011'in üzerinden 10 yıl geçti.

Alçak kumpasın üzerinden geçen 10 yılın ardından KUMPASDER'den yapılan açıklamada "Türk Ordusu askerlerinin 11 Şubat 2011'de adeta tuzağa düşürülerek tutuklanmalarının üzerinden 10 yıl geçti." ifadelerine yer verildi.

"10 yıl geçti aradan. Büyük saldırılara maruz kalan, birçok kurumunu kaybeden Türk Ordusu hala kendini toparlamaya, bünyesine yabancı unsurların izlerini silmeye uğraşıyor." denilen açıklama şöyle:

"Kurnazlığı, sinsiliği, komploculuğu maharet belleyen Fetullahın yargıdaki savcı - hakim kılığındaki militanları Savaş KIRBAŞ, Ömer DİKEN, Ali Efendi PEKSAK ve Murat ÜRÜNDÜ eliyle, hukuk tarihinde görülmedik biçimde, Silivri mahkeme salonunun kapıları tutularak, subayların alçakça tutuklamalarının üzerinden 10 yıl geçti.

Önemli bir kısmı 2007 den beri kesintilerle tutukluluk yaşamış olan Türk Ordusunun subayları için Yargıtay onayına kadar yazılmış bir yok etme senaryosu o gün uygulanmaya başladı.

Yargının içinde örgütlenen FETÖ militanı savcı ve hakimler siyasi iktidarın kayıtsız şartsız desteğini de arkalarına alarak rollerini oynamaya başladılar.

Fakat karşılarında, koşullar ne olursa olsun, vatanı, milleti, Cumhuriyet değerleri ve Atatürk ilkeleri için canını feda etmek için hazırlanmış insanlar olduğunu, dışarıda onların samimiyetine ve masumiyetine inanmış geniş bir Cumhuriyet Ailesini hesap etmemişlerdi.

Bu geniş aile, her türlü kara propagandaya rağmen FETÖ ye karşı dimdik durdu. Bütün olanaksızlıklara rağmen hukuksuzluk sürecinin foyasını meydana çıkardı.

Türk Ordusunu subayından başlayarak itibarsızlaştırmaya, tasfiye etmeye yeminli şer ortaklığı,bir yandan bu dik duruşa,öte yandan da aralarındaki iktidar hırsına daha fazla dayanamayıp çatladı. Nihayet 18 Haziran 2014 de AYM nin özgürlük kararı ile kumpas bozuldu ve Balyoz tutukluları tahliye oldular.

Fakat Türk Ordusunun hiyerarşisi, disiplini, kurumları büyük bir erozyona maruz bırakılmış, FETÖ militanları tasfiye edilen yurtsever subayların yerini doldurmuşlardı. İşte bu yapı 15 Temmuz hain darbe girişimi ile Türkiye’yi bir iç savaşın, çöküşün eşiğine getirdi.

10 yıl geçti aradan.

Büyük saldırılara maruz kalan, birçok kurumunu kaybeden Türk Ordusu hala kendini toparlamaya, bünyesine yabancı unsurların izlerini silmeye uğraşıyor.

Büyük bir haksızlığa, hukuksuzluğa uğrayıp mesleklerini, gelecek planlarını kaybeden, bütün aile hayatları altüst olan subaylar bir yandan hayatlarına tekrar çekidüzen vermeye çalışırken ve yaşananların FETÖ iftiraları ile kurulan bir kumpas olduğu açığa çıkmışken, hala bu kokuşmuş senaryoları gerçekmiş gibi tekrar tekrar gündeme taşıyanlara derdini anlatmaya çalışıyor.

10 Yılın sonunda, çekilen bunca acılara, kayıplara hep birlikte göğüs gerdiğimiz aziz şehitlerimizi saygıyla, rahmetle anıyoruz.

Onların aziz hatırları önünde hukuka ve demokrasiye tam bir bağlılıkla vatanımız, milletimiz ve Büyük Atatürk’ün bizlere emaneti Cumhuriyetimiz için gerektiğinde canımızı feda etme yeminimizden vazgeçmediğimizi Büyük Türk Milletine bir kez daha saygıyla duyuruyoruz."

Balyoz kumpası mağduru emekli koramiralden çarpıcı açıklamalar! Balyoz kumpası mağduru emekli koramiralden çarpıcı açıklamalar!

Eşini FETÖ kumpasında kaybeden Sevgi Çakmak isyan etti! Eşini FETÖ kumpasında kaybeden Sevgi Çakmak isyan etti!

'Devlet içinde devlet' öyle mi? 'Devlet içinde devlet' öyle mi?

Balyoz kumpasında hapis yatan Emekli Tümamiral'den dikkat çeken FETÖ açıklaması: AKP iktidara geldiğinde... Balyoz kumpasında hapis yatan Emekli Tümamiral'den dikkat çeken FETÖ açıklaması: AKP iktidara geldiğinde...

Kaynak: Yeniçağ
Etiketler: fetö balyoz

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık