Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4316
  • Euro 10.0721
  • GR ALTIN 496.23
  • ÇEYREK 802.86

FETÖ itirafçısı general: Rütbemi Gülen taktı, ben de elini öptüm

Fetullahçı Terör Örgütü irtibatı nedeniyle gözaltına alınan ve itirafçı olan emekli tuğgeneral Serdar Atasoy'un ifadeleri ortaya çıktı.

FETÖ itirafçısı general: Rütbemi Gülen taktı, ben de elini öptüm
  • 04 Şubat 2021, Perşembe 19:31

Serdar Atasoy'un ifadelerine TRT Haber ulaştı: Teğmenlik rütbemi Fetullah Gülen taktı, ben de onun elini öptüm.

Ankara’da yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 2’si eski tuğgeneral 3 şüpheli yakalandı.

Örgütün gizli sorumlusu olduğu belirlenen sivil tutuklanırken eski tuğgenerallerden biri etkin pişmanlıktan yararlandı.

MİT'in Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na "FETÖ ile irtibatı var" diyerek bildirdiği generallerden biri tirafçı olan emekli tuğgeneral Serdar Atasoy'du... 

TRT Haber Atasoy'un ifadesinin ayrıntılarına ulaştı.

Atasoy, Ağustos 2020’de yapılan Yüksek Askeri Şura'da tuğgeneralliğe terfi ettirilerek, Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı'na atandı. Ancak FETÖ’nün gizli sorumluları ile ankesörlü telefonlar üzerinden geçmişte görüştüğü tespit edilince göreve başlamasına izin verilmedi ve emekli edildi.

Atasoy ifadesinde FETÖ içinde “Servet” kod adını kullandığını, 1988'de lisede okuduğu dönemde girdiği örgütte 2015 yılına kadar kaldığını anlattı. Atasoy, örgütün kendisini iki kez katalog evliliği yapması amacıyla yönlendirdiğini, görüştüğü örgüt mensuplarıyla uyuşmadığından evlenmediğini, mevcut evliliğinin katalog olmadığını öne sürdü.

Atasoy sorgusunda FETÖ içinde bağlı olduğu gizli sorumluyu ve daha pek çok örgüt üyesini teşhis etti.

KURMAYLIK SINAV SORULARI SERVİS EDİLDİ!

Emekli tuğgeneral, 2003 yılında girdiği kurmaylık sınav sorularının örgüt tarafından kendisine verildiğini ve operasyonel hatlarla örgütün gizli sorumluları ile irtibatta olduğunu ifade etti.

RÜTBESİNİ FETÖ ELEBAŞI GÜLEN TAKMIŞ

Atasoy 1996 yılında teğmen olduğunu ve rütbesini İstanbul Altunizade’de bulunan FEM dershanesinde FETÖ elebaşı Gülen’in taktığını, kendisinin de Fetullah Gülen’in elini öptüğünü itiraf etti.
Atasoy, darbe teşebbüsü sırasında görevli olarak yurt dışında bulunduğunu, herhangi bir faaliyette bulunmadığını anlattı.

Serdar Atasoy adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan diğer eski tuğgeneral Celalettin Çoban'a ise sulh ceza hakimliğince ev hapsi kararı getirildi.

Bu iki ismin örgüt içindeki sivil sorumlusu Yaşar Özdemir ise tutuklandı. FETÖ şüphelisi, eski Milli Savunma Bakanlığı Personel Daire Başkanı emekli Tuğgeneral Nuri Cankıymaz ise halen aranıyor. 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık