Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.2942
  • Euro 8.5743
  • GR ALTIN 476.49
  • ÇEYREK 781.73

FETÖ gibi ABD'de yaşayan sahte peygamber öldü!

Kamuoyunda “sahte peygamber” olarak bilinen İskender Evrenesoğlu ABD’nin Virginia Eyaleti Norfolk kentinde öldü. Evrenesoğlu, 90’lı yılların sonunda ABD’ye göç etmişti.

FETÖ gibi ABD'de yaşayan sahte peygamber öldü!
  • 22 Kasım 2019, Cuma 19:32

Kamuoyunda “sahte peygamber” olarak bilinen İskender Evrenesoğlu (İmam İskender mihr) öldü.

Tele1’den Yılmaz Polat’ın haberine göre, sahte Peygamber İskender Evrenesoğlu, uzun yıllardır yaşadığı ABD’nin Virginia Eyaleti Norfolk kentinde öldü.

Turgut Özal döneminde 1986’da Devlet Planlama Teşkilatında uzman olarak çalışan Sahtekar Peygamber İskender Evrenesoğlu, kendisine vahiy geldiğini ve “Risalet Nurları” isimli kitabın Allah tarafından yazdırıldığını iddia etmesiyle tanındı.

Evrenesoğlu, FETÖ gibi 90’lı yılların sonunda ABD’ye göç ettikten sonra vakıflar kurdu, televizyon ve çeşitli yayınlarla Türkiye’de irticai faaliyetlerine devam etti,

Geçen yıl mahkeme tarafından kapatılan Medeniyet, İrfan, Hayır, Refah Vakfı’nın (MİHR) kurucusu olan Evrenesoğlu’nun Kur’an-ı Kerim meali ve tefsir yayını yapan internet siteleri de Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’nca sakıncalı olduğu gerekçesiyle kısa süre önce kapatıldı.


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık