Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.7591
  • Euro 16.6417
  • GR ALTIN 923.08
  • ÇEYREK 1518.8

FETÖ firarisi Zekeriya Öz'ün telefon trafiği ortaya çıktı

Firari eski savcılardan Zekeriya Öz'ün, kullandığı cep telefonların HTS kayıtları ortaya çıktı.

FETÖ firarisi Zekeriya Öz'ün telefon trafiği ortaya çıktı
  • 17 Temmuz 2021, Cumartesi 19:04

FETÖ’nün birçok kumpasında başrol oynayan, firari eski savcı Zekeriya Öz hakkında yapılan soruşturmalarda cep telefon kayıtlarının incelendiği ortaya çıktı.

Muhabir Tv’nin haberine göre; 17-25 Aralık operasyonunu da koordine eden Öz’ün üzerinde kayıtlı 11 adet cep telefonu çıktı. Polis, Zekeriya Öz adına alınmış bu 11 adet hattın 10 yıllık HTS kayıtlarını çıkarttı. İncelemelere göre bazı hatları başkaları kullanıyordu. Bu kişiler de araştırılmaya başlandı.

17 ARALIK GECESİ ARADIĞI POLİS

HTS kayıtlarında Zekeriya Öz’ün telefon trafiği dikkat çekti. 17-25 Aralık operasyonlarını İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili olarak koordine eden Öz’ün 17 Aralık’a girildiği gece saat 00:30 emniyet mensubu Mehmet Sait Sevinç’i aradığı görüldü.  

Mehmet Sait Sevinç, telefon görüşmesinden 7 saat sonra gerçekleşecek operasyonun başındaki isim değildi. Ancak operasyona katılacak bir emniyet mensubuydu. Bylock kullanıcısı olduğu ortaya çıkan Mehmet Sait Sevinç, kumpas operasyonlarında yer aldı ve FETÖ üyeliğinden 16 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

FETÖ SANIKLARI İLE GÖRÜŞTÜ

17 Aralık sabahı operasyon başladığında Zekeriya Öz’ün telefon kayıtlarında yine FETÖ’cü savcılarla yaptığı görüşmeler dikkat çekti. Öz, operasyon günü FETÖ’nün önemli savcıları Mehmet Berk, Fikret Seçen, Cihan Kansız ve Mehmet Karababa ile sık sık görüşmeler yaptığı kayıtlara geçti.

Zekeriya Öz’ün yurt dışı telefon kayıtları da çıkarıldı. Öz, Amerika Birleşik Devletleri, Alman, Tanzanya, İtalya, Romanya, Yunanistan, Bosna Hersek ve Suudi Arabistan’a kayıtlı cep numaralarını 24 kez aramıştı. Bu aramalarda ABD’yi iki kez aradığı görülüyor. Yapılan soruşturmalarda Öz’ün iki ayrı hat üzerinde kriptolu haberleşme programı Bylock kullandığı saptanmıştı.

Odatv

Etiketler: Zekeriya Öz fetö

yukarı çık