Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.658
  • Euro 10.1795
  • GR ALTIN 488.66
  • ÇEYREK 801.7

FETÖ elebaşı Gülen'in yeğeni hakim karşısında!

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Selahaddin Gülen hakim karşısına çıktı.

FETÖ elebaşı Gülen'in yeğeni hakim karşısında!
  • 24 Ağustos 2021, Salı 16:39

Selahaddin Gülen, ‘silahlı terör örgütü kurma veya yönetme' suçundan çıkarıldığı Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmıştı.

AVUKATI REDDETİ

Duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan Gülen, CMK tarafından kendisine atanan avukatı reddederek ailesi tarafından tutulacak avukat eşliğinde savunma yapacağını belirterek mahkeme başkanından süre istedi.

ÜNİVERSİTE ARKADAŞLARI TANIK OLDU

Selahaddin Gülen'in Aksaray Üniversitesi'nde eğitim gördüğü dönemde ve sonrasında iletişim halinde olduğu tanıkların dinlenmesiyle devam eden duruşmada, Selahaddin Gülen'in üniversite döneminin bitmesinin ardından Ankara'da yaklaşık 4 ay kaldıktan sonra Kanada'ya gittiği ve kendisini elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni olduğunu gizlediği de ifade edildi.

Duruşmada tanık olarak dinlenen Cengiz A., Muhammet Y.A., Şuayip A., Muhammet S., Yunus K., Yusuf T., Ercan Ç., Cahit B., Yakup Y. ve Ali K. duruşmada Selahaddin Gülen'in üniversite döneminde içinde bulunduğu faaliyetleri ifade ettiler.

“KOD ADI OSMAN”

Selahaddin Gülen'in üniversite döneminde kendisini arkadaşlarına ‘Osman' olarak tanıttığını belirten tanık Cengiz A., “Selahaddin bizim cemaat evlerine gelirdi ve bölge talebe mesulüydü. Benden GSM hattı almamı istedi ve ben de ona bir hat aldım. Sonrasında ben üniversite 2. sınıfa geçtiğimde o da mezun oldu” dedi.

Hakkında hazırlanan iddianamede 22 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edilen ve savunma yapmak için süre isteyen Selahaddin Gülen'in yargılanmasına 18 Kasım tarihinde devam edilecek.

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık