Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8572
  • Euro 9.2978
  • GR ALTIN 487.71
  • ÇEYREK 800.14

FETÖ elebaşı Gülen, Cumhuriyet’i kuran kadınlara dil uzattı

FETÖ elebaşı Gülen, yaptığı konuşmada Cumhuriyet’i kuran kadınları karaladığı ortaya çıktı

FETÖ elebaşı Gülen, Cumhuriyet’i kuran kadınlara dil uzattı
  • 03 Ağustos 2020, Pazartesi 13:24

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in “herkul.org” sitesinde yayınlanan sohbetinde, Cumhuriyet’i kuran kadınlara dil uzattığı ortaya çıktı.

Teröristbaşı, kadın militanlarına yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyet döneminde de onlar -esasen- sadece kadını sahneye sürdüler; kadını hemen her hususta figüre ettiler; bağışlayın, başkalarını baştan çıkarma, çok özür dilerim hemşirelerimizden, insanları bohemliğe atma mevzuunda onu öyle kullandılar. Meşrutiyet yıllarında bu yanlışlık başladı, Cumhuriyet’te devam etti, gırtlağa kadar devam etti.”

KADINLARA ‘SEFERBER OLUN’ TALİMATI

Gülen, kadın militanlarına erkeklerle birlikte “seferber” olmaları talimatını verdi, “kadın-erkek bir seferberlik içinde bu işi yapmaları lazım” diye seslendi.

YURTDIŞINDAKİ MİLİTANLARA ‘KILIK-KIYAFET’ UYARISI

Konuşmasında yurtdışında yaşayan örgüt üyelerini, bulundukları ülkelere “entegre” olmaları konusunda uyaran Gülen, kılık kıyafete dikkat edilmesini istedi. “Entegrasyon çok önemlidir” diyen FETÖ elebaşı Gülen, “Aklı başında olan insanlar, genç nesiller, kadın-erkek hepsi, şebâben ve şuyûhen (genciyle ve yaşlısıyla) entegrasyonda kusur etmemeliler. Öyle ki o insanlar, ‘Bunlar bizden!’ falan demeliler. Ancak konuştuğunuz zaman ‘Yahu siz, bizden değilmişsiniz!’ falan diyebilmeliler. Bunun gibi…” ifadelerini kullandı.

Veryansın


ANKET

Türk Tabipler Birliği kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık