Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4396
  • Euro 10.0747
  • GR ALTIN 492.35
  • ÇEYREK 808.43

Fatih Erbakan'dan Babacan ve Davutoğlu'na eleştiri!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan çarpıcı açıklamalarda bulundu...

Fatih Erbakan'dan Babacan ve Davutoğlu'na eleştiri!
  • 13 Temmuz 2020, Pazartesi 15:28

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Habertürk'te Açık ve Net programında Kübra Par'ın sorularını yanıtladı.

Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması ile ilgili memnuniyetini dile getiren Erbakan, "Ayasofya açılışının ön çalışmasını rahmetli Erbakan Hocamız yapmıştı" dedi.

"24 Temmuz'da kılınacak olan 3. şükür namazında biz de bulunacağız inşallah" diyen Erbakan, kararın açıklanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak tebrik ve teşekkürlerini ilettiğini bildirdi.

BABACAN VE DAVUTOĞLU'NA ELEŞTİRİ

Yeni kurulan Gelecek ve DEVA partileri ilgili eleştirilerde bulunan Erbakan, "İki temel dezavantajları var. Gelinen noktayı hem ekonomide hem dış politikada eleştiriyorsunuz. Kendi istifa dilekçenizde AK Parti MYK'sında yer aldığınızı ve hükümetlerinde bakan olarak görev yaptığınızı belirtiyorsunuz. Peki görevleriniz ne? En yetkili karar organlarında bulundunuz. Ülke şimdi uçurumun eşiğinde ise bunda sizin payınız yok mu?" ifadelerini kullandı.

"HANGİ İTTİFAK OLACAĞINI DEĞERLENDİRİRİZ"

Seçim kararı alınması durumunda hangi ittifakın parçası olacaklarına ilişkin soruya yanıt veren Erbakan, projelerini ve kırmızı çizgilerini ortaya koyacaklarını, faiz yerine üretim ve istihdam ekomomisini savunduklarını hatırlattı.

Bunları hangi ittifakta gerçekleştireceklerini değerlendireceklerini belirten Erbakan, "Yeni sistemde ittifaklar siyasetin bir parçası. O noktada da milli görüşün hedeflerine ulaşmanın da hangi ittifakla birlikte olursak daha başarılı oluruz. İlgili kurullarla görüşülerek karar verilir" diye konuştu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık