Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

Faik Öztrak'tan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım açıklamasına 'Filistin'li yanıt

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Sedat Peker'in iddialarına karşılık Binali Yıldırım'ın, oğlu Erkan Yıldırım'ı savunmasına tepki gösterdi: "Vaka sayısı Venezuela’nın dört katı olan Filistin’e yardım etseydiniz ya."

Faik Öztrak'tan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım açıklamasına 'Filistin'li yanıt
  • 24 Mayıs 2021, Pazartesi 18:26

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Sedat Peker'in Youtube kanalındı yayınladığı 7. videoda hedef aldığı AK Parti Başkanvekili Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım ve iddialar hakkında açıklama yaptı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Sedat Peker'in oğlu Erkan Yıldırım hakkında ortaya attığı iddialarla ilgili yaptığı açıklamada, "Oğlum Venezüella'ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi ocakta şubatta değil, geçen sene aralık ayında gitmiştir. Ve beraberinde kovid ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi bir takım malzemeler götürüp dağıttı" ifadelerini kullanmıştı.

Faik Öztrak, Yıldırım'ın açıklamalarına "Vaka sayısı Venezuela’nın dört katı olan Filistin’e yardım etseydiniz ya. Aziz milletimiz bu yapılan açıklamalardan “Mutmain” olmamıştır." ifadeleriyle tepki gösterdi.

FAİK ÖZTRAK'IN AÇIKLAMALARI ŞÖYLE:

"Memleket, memleket olmaktan çıkmış. “Narcos” setine dönmüş. Mafya konuşuyor, Ama asıl konuşması gerekenler susuyor. Adalet Bakanı susuyor. Bağımsız ve tarafsız yargı susuyor. Cumhuriyet Savcıları susuyor. Havuz medyası susuyor. Bir İçişleri Bakanı konuşuyor, O da milletvekillerini zan altında bırakıyor, TBMM Başkanı susuyor. Ama en önemlisi; İşler iyi giderken “Bu ülkede her şeyin sorumlusu benim ben” diyen Erdoğan’ın Şimdi gıkı çıkmıyor. Hiçbir şey yokmuş gibi “Dördüncü yargı paketi yolda” masalları anlatıyor."

Venezuela’ya maske ve test kiti taşıma görevini Oğlunuza kim verdi? Resmi heyetle Venezüella’da nasıl denk geldi? Madem, bir yardım yapılacaktı, Vaka sayısı Venezuela’nın dört katı olan Filistin’e yardım etseydiniz ya. Aziz milletimiz bu yapılan açıklamalardan “Mutmain” olmamıştır. Memleketteki bu hazin tablonun sorumlusu bellidir. 20 Temmuz sivil darbesinin ardından başlayan otoriterleşme süreci, devleti tahrip etmiştir. “Devlet güvenliği” diyerek, hukuk güvenliği yok edilmiştir.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık