Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2291
  • Euro 10.7513
  • GR ALTIN 529.00
  • ÇEYREK 868.42

Faik Öztrak; Ucube tek adam vesayet rejimi elinde devlet krizi her geçen gün derinleşiyor, Liyakat bitti, saraya sadakat başladı...

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Devlet geleneğimizde hiç görmediğimiz ucubelikleri bu rejimde görmeye başladık. Devlette liyakat bitti, saraya sadakat başladı." dedi.

Faik Öztrak; Ucube tek adam vesayet rejimi elinde devlet krizi her geçen gün derinleşiyor, Liyakat bitti, saraya sadakat başladı...
  • 29 Ocak 2021, Cuma 15:48

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Samsun'da basın açıklaması düzenledi.

Öztrak, “Ucube tek adam vesayet rejimi elinde devlet krizi her geçen gün derinleşiyor. Devlet geleneğimizde hiç görmediğimiz ucubelikleri bu rejimde görmeye başladık. Devlette liyakat bitti, saraya sadakat başladı. Devlet memurları, AK Parti teşkilatı gibi çalışıyor. Devlet sınırı nerede bitiyor, AK Parti sınırları nerede başlıyor belli değil.” dedi.

ERDOĞAN'A MİLİTAN CEVABI

Bu ucube vesayet rejiminde devletin sınırları nerede bitiyor, AK Parti'nin sınırları nerede başlıyor belli değil. Birbirine karışmış vaziyette. Devleti, parti devleti haline getiren bu ucube rejimin parti militanı haline getirdiği memurlara "militan" dediği için genel başkanımız hakkında valilere dava açma talimatı veriyor. Nereden veriyor bu talimatı? AK Parti grubu kürsüsünden, AK Parti Genel Başkanı olarak ama cumhurbaşkanı yetkisine dayanarak. Böyle bir ucubelik olur mu? Kim devlet memuru, kim kendilerinin kapı kulu onu görmek istiyorlar. Dava açarsan bendensin, dava açmazsan soruşturmayı yersin. Bu mülki idareyi militanlaştırma operasyonunun dik alasıdır. Devlet keyfi talimatlarla, tehditle, şantajla yönetilmez. Devlet kadrolarını parti militanı haline getirmek bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür, ihanettir.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık